Viceprezidentští kandidáti se střetli ohledně výroků Trumpa. Republikán Pence se ho nezastal

Útoky a slovní výpady provázely první a jedinou debatu amerických viceprezidentských kandidátů. Demokratický senátor Tim Kaine a republikánský guvernér Mike Pence se střetli především ohledně výroků Donalda Trumpa. Představili ale i svůj pohled na ekonomiku, imigraci a zahraniční politiku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kandidáti na amerického viceprezidenta se střetli v prvním a zároveň jediném televizním duelu | Zdroj: Reuters

Američtí voliči za sebou mají další z řady předvolebních duelů, 90minutová živě vysílaná debata byla plná výpadů, hašteření i pečlivě mířených útoků.

Demokrat Tim Kaine označil republikánského prezidentského kandidáta Donalda Trumpa za hrozbu pro národní bezpečnost.

Jeho rival Mike Pence naopak vykreslil Hillary Clintonovou jako nedůvěryhodnou političku, která selhala v roli ministryně zahraničí.

Šedí muži, kteří vystoupili ze stínu. Seznamte se s ‚dvojkami‘ amerických voleb

Číst článek

Komentátoři přiznali lepší a koncentrovanější výkon republikánovi Miku Pencovi, všímají si ale toho, že se v debatě nepostavil jednoznačně za některé výroky Donalda Trumpa. Podle komentátorů se pak snažil chránit hlavně sebe a svoje názory.

Aktuální preference ukazují, že ve vedení je zhruba o pět procent Hillary Clintonová. Do voleb ale stále zbývají čtyři týdny, leccos může změnit i další debata prezidentských kandidátů.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme