VIDEO: Obamovy zdravice v různých jazycích. Za osm let navštívil 50 zemí. Poslední destinací bude Peru

Bílý dům udělal inventuru Obamových zahraničních cest. Během dvou období ve funkci navštívil přes 50 zemí a v mnohých z nich vítal tamní obyvatele v jejich jazyce. Krátký sestřih jeho zdravic zveřejnil Bílý dům na svém twitteru. Obama je nyní v Řecku, odkud se přesune ještě do Německa a Peru. Jihoamerický stát bude také poslední zahraniční destinací, kam se Barack Obama ve funkci vydá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barack Obama za osm let navštívil přes 50 zemí (ilustrační foto) | Foto: Reuters

Barack Obama je známý schopností rozesmát své posluchače. Jinak tomu po osm let nebylo ani při návštěvách zahraničí, kdy obyvatele jednotlivých zemí překvapil tím, že se naučil alespoň pozdrav nebo krátkou frázi v jejich jazyce.

Z videa, které Bílý dům zveřejnil na twitteru je vidět, že americká hlava státu nebyla vždy úspěšná s výslovností, kýžený výsledek ale snahy přinesly.

Z pozdravu v jejím rodném jazyce byla asi nejvíc překvapená německá kancléřka Angela Merkelová, která prezidenta USA odměnila potleskem.

Ještě před tím, než Obamu v Oválné pracovně vystřídá nový prezident, navštíví několik dalších zemí. V současné době je americký prezident v Řecku, odkud se přesune 16. listopadu do Německa. Tam se setká s kancléřkou Merkelovou i dalšími světovými lídry z Velké Británie, Francie, Itálie nebo Španělska.

O dva dny později se Obama přesune do Peru, to bude také jeho poslední zahraniční destinací. V Limě se sejde také s australskými a čínskými lídry. Zastávku udělá také na peruánské univerzitě, kde bude mluvit se studenty.

Zpátky do Spojených států se pak vrátí 21. listopadu, tedy zhruba dva měsíce před tím, než se do Bílého domu přestěhuje nový prezident USA.

Dominika Píhová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru