Vítězem prvního kola francouzských pravicových primárek se nejspíš stane Fillon

Ve Francii se zřejmě bude konat i druhé kolo hlasování o kandidátovi konzervativní pravice na francouzského prezidenta. Vyplývá to z dílčích výsledků po sečtení hlasů z více než poloviny volebních středisek. S velkým náskokem vede bývalý premiér François Fillon před dalším expremiérem Alainem Juppém, za nímž s odstupem následuje bývalý prezident Nicolas Sarkozy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

François Fillon | Foto: Reuters

Po sečtení výsledků v 5496 střediscích z celkových 10 228 vede Fillon, kterého podpořilo 43,6 procenta hlasujících. Pro Juppého se jich vyslovilo 26,7 procenta a pro Sarkozyho 22,9 procenta.

Při takovémto konečném výsledku by se Sarkozy do druhého kola, v němž se příští neděli utkají dva nejúspěšnější kandidáti z prvního kola, nedostal.

Kolem deváté hodiny večer už někdejší prezident Sarkozy podle světových agentur přiznal svou porážku. V druhém kole voleb plánuje dát svůj hlas Fillonovi. „Nejsem zatrpklý ani smutný a přeju to nejlepší mé zemi, mým spoluobčanům a těm, kteří povedou tuhle zemi, kterou tak moc miluji,“ prohlásil podle Reuters Sarkozy.

ČTK, MOS Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme