Vláda chce v Michiganu zablokovat přepočítávání hlasů po prezidentských volbách, oznámil Schuette

Ministr spravedlnosti amerického státu Michigan Bill Schuette se obrátil na soud s výzvou, aby v Michiganu zamítl žádost neúspěšné kandidátky Zelených Jill Steinové o přepočet hlasů odevzdaných v listopadových prezidentských volbách. Republikán Schuette podle agentury Reuters tvrdí, že přepočet by byl drahý a znamenal by hrozbu umlčení všech michiganských hlasů pro prezidenta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trump vyrazil na děkovnou túru po amerických státech | Foto: ČTK/AP, John Minchillo

Jill Steinová tvrdí, že hlasování v Michiganu, Pensylvánii a Wisconsinu mohlo být zmanipulované, proto požádala o ruční přepočítání hlasů. Zatímco ve Wisconsinu revize začala, v Michiganu a Pensylvánii se o ní stále debatuje.

Na Twitteru Michiganského sekretariátu se ale objevila zpráva, že by přepočet hlasů mohl začít z kraje příštího týdne.

V rámci celých USA se republikánskému kandidátovi podařilo shromáždit 306 z 538 volitelů, tedy dostatečnou většinu pro to, aby mohl usednout do prezidentského křesla.

Sbor volitelů, jehož hlasování kopíruje výsledky listopadových prezidentských voleb v jednotlivých amerických státech, potvrdí nového prezidenta 19. prosince.

Tým Clintonové podpořil přepočet volebních hlasů. Podle Trumpa je to podraz

Číst článek

Zvrat ve výsledku po přepočtech se neočekává. Pokud by ale revize přece jen ukázala, že ve skutečnosti ve všech třech státech vyhrála Clintonová, přišel by Trump o 46 volitelů a do Bílého domu by se tak dostala demokratická kandidátka.

Ministr spravedlnosti Bill Schuette | Foto: Attorney General Bill Schuette

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru