Všechny lháře poženu k soudu, odmítl obtěžování žen Trump. Jako prezident začne s vyhošťováním

Republikánský prezidentský kandidát Donald Trump v sobotu v Pensylvánii představil své plány na případných prvních sto dnů v úřadě. Chce zastavit nabírání dalších státních zaměstnanců, omezit počet funkčních období kongresmanů a začal by také s vyhošťováním ilegálních přistěhovalců se záznamy v trestním rejstříku. S ženami, které ho obvinily z osahávání, se chystá po volbách soudit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Donalda Trumpa při projevu v pensylvánském Gettysburgu potrápil vítr. | Foto: Reuters

Donlad Trump mluvil o celé řadě témat. Podle BBC byl jeho projev v Gettysburgu ve státě Pensylvánie zatím nejpodrobnějším v celé předvolební kampani. Mluvil například o boji s korupcí.

Toho by chtěl dosáhnout omezením počtu funkčních období a větší kontrolu bývalých vládních úředníků, kteří se snaží lobbovat.

Trump pak také znovu zopakoval jedno ze svých stěžejních témat a to imigraci do Spojených států. Nelegální přistěhovalce by prý začal okamžitě vyhošťovat.

„Začneme s deportacemi více než 2 milionů ilegálních přistěhovalců, kteří páchají trestnou činnost. Jde o dealery drog, členy gangů, vrahy. Těm zemím, které je nebudou chtít zpět, zrušíme bezvízový styk,“ prohlásil v Gettysburgu Trump.

Trump snižuje náskok Clintonové. Polovina republikánů věří zmanipulování voleb

Číst článek

Republikánský kandidát se dotkl i některých globálních témat, například klimatických změn.

„Přestaneme platit miliardy dolarů určené pro programy OSN na boj proti změnám klimatu. Místo toho ty peníze použijeme na opravu amerických vodovodů a kanalizačních systémů,“ řekl Trump.

Protivník Hillary Clintonové se také znovu vyjádřil k obviněním se sexuálního obtěžování. Všechna obvinění označil za falešná a naznačil, že ženy, které ho obvinily, bude žalovat.

„Všechny ženy lhaly, a jen se snaží poškodit mou kampaň. Vše je vymyšlené. Ty věci se nikdy nestaly. Nikdy. Všechny lháře po skončení voleb poženu k soudu,“ řekl Trump.

Neslušný návrh po telefonu

Obvinění zatím stále přibývá. Nově si na obtěžování Donaldem Trumpem stěžuje například americká pornoherečka Jessica Drake nebo známá holywodská herečka Selma Hayek.

Drakeová, provázená slavnou advokátkou ukřivděných žen Glorií Allredovou, na tiskové konferenci popisovala, že se s Trumpem setkala na golfovém turnaji v Lake Tahoe v Kalifornii v roce 2006.

Pozval ji do svého pokoje, kam se ale vydala se dvěma ženami. Trump, oblečený v pyžamu, ji silně objal, aniž by žádal o svolení. Když se vrátila do svého pokoje, tak ji volal, aby se k němu vrátila. „Co chceš? Kolik?" ptal se podle herečky a snažil se její odmítání zlomit nabídkou 10 000 dolarů.

ČTK, Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme