Výbuch ropovodu v Alabamě zabil člověka. Úřady evakuovaly obyvatele v okruhu 5 kilometrů

Jeden člověk zemřel a sedm lidí bylo zraněno při pondělním výbuchu ropovodu v americkém státě Alabama. Informovala o tom agentura Reuters. Kvůli explozi, která způsobila dva požáry v okolí, byli evakuováni lidé žijící v okruhu téměř pěti kilometrů. Výbuch podle provozovatelské firmy způsobili pracovníci, kteří potrubí opravovali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z místa výbuchu ropovodu v americké Alabamě stoupá dým | Foto: Reuters

K explozi zařízení společnosti Colonial Pipeline došlo ve venkovské oblasti státu na jihovýchodě Spojených států, kde z problematického potrubí unikla ropa už v září, což způsobilo její nedostatek v jižní části USA.

Výbuch německé chemičky má čtvrtou oběť. Zemřel těžce zraněný hasič

Číst článek

Podle prohlášení firmy začalo hořet ropné palivo ve chvíli, kdy dělníci narazili do potrubí rypadlem. „Je tu mohutný sloup dýmu, rozsáhlý požár," uvedl podle agentury AP Jeff Hartley z úřadu šerifa místního okresu Shelby. Podle něho není jisté, kdy se budou moci evakuovaní lidé vrátit domů.

Jeden člověk zemřel přímo na místě a dva vážně zraněné vrtulníky dopravily do nemocnic. Poraněno bylo i dalších pět lidí.

Potrubí podle webových stránek firmy přepraví přes tři miliony hektolitrů ropných produktů denně na trase mezi Houstonem a New Yorkem a zásobuje palivem přes 50 milionů lidí. Dotčený úsek byl do odvolání odstaven z provozu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme