Vyklizení tábořiště u Calais už nic nebrání. Francouzský soud zamítl stížnost aktivistů

Francouzský soud zamítl žádost několika skupin aktivistů, aby pozastavil plánované uzavření provizorního uprchlického tábora u severofrancouzského města Calais. Vyklizení tábořiště přezdívaného Džungle tak již nestojí nic v cestě, informovala agentura AFP. Začít by mohlo během několika dní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letecký pohled na nechvalně proslulou Džungli. V uprchlické kolonii u přístavu Calais živoří tisíce lidí. | Foto: Reuters

Prezident François Hollande na konci září oznámil, že Francie do konce roku tábořiště u Calais zcela zruší a tamní migranty přemístí do různých středisek, nebo je deportuje.

Existenci plánu na vyklizení tábora znovu potvrdil i ministr vnitra Bernard Cazeneuve. Přesný termín začátku akce sice neuvedl, je to podle něj ale otázkou několika dní. Francouzský veřejný ochránce práv Jacques Toubon hovořil o 24. říjnu.

Jedenáct skupin aktivistů žádalo správní soud v Lille, aby uzavření tábora odložil, neboť francouzské úřady podle nich nejsou na přesun takového množství lidí připraveny. Soud žádost zamítl.

Skvrna na pověsti dobrovolníků z Calais: v Džungli ‚sexuálně vykořisťují‘ uprchlíky

Číst článek

V tábořišti u Calais žije 7000 až 10 tisíc migrantů ze zemí Blízkého východu a Afriky, kteří se odtud snaží dostat za vidinou lepšího života v Británii. Polovina tábora byla zrušena už v březnu, ale jeho populace od té doby vzrostla na dvojnásobek.

Přítomnost migrantů u města Calais a v blízkosti vjezdu do tunelu pod Lamanšským průlivem vedla v minulosti k řadě protestů místních obyvatel i řidičů kamionů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme