Vysvětlete obvinění z korupce, vzkazují ruští komunisté Medveděvovi

V ruském parlamentu bude ve středu rušno. Poslanci si mají vyslechnout zprávu premiéra Dmitrije Medveděva o výsledcích práce federálního kabinetu a výhledu do budoucna. Komunističtí poslanci ale chtějí znát také premiérovu reakci na podezření z korupce, která zveřejnil opoziční politik Alexej Navalnyj.

Moskva/Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opoziční politik Alexej Navalnyj | Zdroj: Reuters

Parlamentní frakce ruské komunistické strany chce demonstrativně opustit zasedací sál, pokud od premiéra neuslyší vysvětlení, v jakém je spojení s dobročinnými fondy, které podle Alexeje Navalného spravují premiérovo pohádkové jmění.

Předseda ruské vlády Dmitrij Medveděv | Foto: Reuters

Sám Dmitrij Medveděv chce ale v parlamentu mluvit hlavně o vytvoření ekonomiky založené na vyspělých technologiích.

Podezření z korupce čelí Medveděv od uvedení filmu Navalného týmu, který rozebírá údajně podezřelý původ bohatství premiéra Dmitrije Medveděva. Podle Navalného Fondu boje s korupcí (FBK) vlastní ruský premiér Dmitrij Medveděv paláce, jachty a zemědělské usedlosti v Rusku a v zahraničí v hodnotě miliard rublů. Šéf ruské vlády podle FBK kontroluje svůj majetek částečně prostřednictvím sítě dobročinných fondů.

 

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme