Za vydání do Česka se přiznám k obviněním a udám zkorumpované úředníky, nabízí Krejčíř

Radovan Krejčíř údajně požádal o převezení z Jihoafrické republiky do Česka. Informoval o tom tamní server News24, který zároveň přinesl výňatky z dopisu Krejčířova právníka jihoafrickému vyšetřovacímu úřadu. V něm se mimo jiné uvádí, že se podnikatel přizná k obviněním výměnou za souběžné desetileté tresty za každý ze svých zločinů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radovan Krejčíř. | Foto: Fotobanka Profimedia

Z dopisu také vyplývá, že Krejčíř zkorumpoval vysoké představitele jihoafrické policie a justice. Mezi podplacenými úředníky měl být i soudce, který odmítl dřívější žádost České republiky o podnikatelovo vydání, nebo šéf jihoafrické zpravodajské služby.

Krejčíř je teď prý ochotný proti nim svědčit, ale až z bezpečí Česka.

Krejčíř stáhl žádost o azyl v JAR. Ať co nejrychleji sedne do letadla směr Praha, přejí si tam

Číst článek

Není ale jasné, jestli právník dopis skutečně napsal na pokyn Radovana Krejčíře, ani jestli všechny informace v něm jsou pravdivé.

Podle mluvčí českého ministerstva spravedlnosti Terezy Schejbalové Krejčířova žádost pro Českou republiku nic nemění, informovala ČTK. O jeho vydání musí stejně rozhodnout jihoafrický soud.

V Jihoafrické republice český podnikatel čelí stíhání v asi šesti kauzách. Zatím byl usvědčený v jednom procesu, za únos a mučení dostal 35letý trest. V jiném případě je obžalovaný z podílu na vraždě Libanonce Sama Issy.

Martin Balucha, mah Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme