Zmlácený europoslanec opouští britskou stranu UKIP. Formace je prý zcela neovladatelná

Britskou populistickou stranu UKIP opouští jedna z nejvýraznějších tváří, europoslanec Steven Woolfe. Podle politika, který před pár dny zkolaboval po potyčce se svým stranickým kolegou, je formace zcela neovladatelná. Strana se v posledních dnech zmítá v problémech. Na funkci předsedkyně UKIPu rezignovala začátkem října po pouhých 18 dnech Diane Jamesová, která měla být po brexitu novou tváří strany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Europoslanec Steven Woolfe | Foto: Fotobanka Profimedia

Odcházející europoslanec Steven Woolfe napsal pro The Telegraph, že současný UKIP postrádá směr, smysl a jakýkoli náznak, že jde o profesionální organizaci.

Strana pro nezávislost Spojeného království prý bez vůdcovství Nigela Farage a bez jednotící myšlenky brexitu postrádá význam. To bylo pro Stevena Woolfa údajně hlavním důvodem k odchodu z UKIPu, spolu s fyzickým střetem s dalším europoslancem populistické formace.

Woolfe pro The Telegraph také psal v superlativech o politice britské premiérky Therese Mayové s tím, že uvažuje o vstupu do Konzervativní strany.

Europoslanec, který skončil po potyčce v nemocnici se cítí lépe. Krevní sraženina se nepotvrdila

Číst článek

Woolfe strávil na začátku října tři noci v nemocnici. Podle svých slov upadl a zranil si hlavu poté, co ho udeřil do obličeje europoslanec UKIP Mike Hookem. Woolfe už prý kvůli incidentu podal žalobu. Hookem obvinění kategoricky odmítá. Připouští jen, že se s kolegou na schůzce v budově europarlamentu ve Štrasburku pohádali.

Britskou populistickou stranu, která patří k hlavním zastáncům odchodu Británie z Evropské unie, ale kromě tohoto incidentu trápí ještě něco jiného. Stále hledá nového předsedu. Jméno lídra chce strana oznámit 28. listopadu.

UKIP musí po brexitu najít nové téma. Logicky s novou tváří, hodnotí analytik rezignaci Farage

Číst článek

Začátkem října z čela odstoupila po pouhých 18 dnech Diane Jamesová, která nahradila charismatického lídra Nigela Farage. Jako příčinu své rezignace uvedla osobní a profesní důvody včetně chybějící podpory.

Farage, který vedl stranu deset let, odešel z čela UKIPu začátkem července, krátce po britském referendu. Řekl, že svůj úkol splnil a chce se více věnovat rodině.

Nigel Farage v Evropském parlamentu | Foto: flickr.com European Parliament CC BY-NC-ND 2.0

Jiří Hošek, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme