Pražský půlmaratón okořenily traťové rekordy

Vítězem Pražského půlmaratonu se stal keňský vytrvalec Philemon Kimeli Limo, který zdolal trať v rekordním čase 59 minut a 30 vteřin. Z traťového rekordu se radovala i nejrychlejší žena, kterou byla jeho krajanka Lydia Cheromeiová.

Pardubický vinařský půlmaratón 2009

Pardubický vinařský půlmaratón 2009 | Foto: pardubickyvinarskypulmaraton.cz

Limo svým časem vymazal z rekordních tabulek dalšího Keňana Nicholase Kiprutta Koeche a jako první dokázal zaběhnout Pražský půlmaratón pod jednu hodinu. Z českých závodníků byl nejrychlejší Ribert Krupička, který celkově doběhl na 14. místě a může se radovat z titulu republikového mistra.

00:00 / 00:00

Pražský půlmaraton sledoval reportér Radiožurnálu Tomáš Kohout

Cheromeiová překonala rekordní čas další Keňany Kosgeiová téměř o dvě minuty. První Češkou v cíli byla Petra Kamínková. Té patřilo celkově deváté místo za čas 1:16,57 hodiny. Na startu bylo 9500 běžců a vítěz obdržel 3000 eur za první místo a stejnou částku za traťový rekord.

Pražský půlmaraton:

Muži: 1. Limo (Keňa) 59:30, 2. A. Bekele (Et.) 1:00:35, 3. Masai 1:00:40, 4. Chirchir 1:01:25, 5. Muge 1:01:39, 6. Macharinyang (všichni Keňa) 1:02:31, ...14. Krupička 1:08:27, 18. Štefko (oba ČR) 1:10:53.
Ženy: 1. Cheromeiová (Keňa) 1:07:33, 2. Zemedkunová (Et.) 1:09:17, 3. Kosgeiová 1:09:33, 4. Chepkiruiová (obě Keňa) 1:11:23, 5. Daunayová (Fr.) 1:11:24, 6. Chebetová (Keňa) 1:12:00, ...9. Kamínková (ČR) 1:17:00.

Tomáš Kohout, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít