Dukla přehrála Teplice a po výhře 3:1 je v tabulce třetí

Fotbalisté Dukly začali jarní část Gambrinus ligy tak, jak skončili tu podzimní, vítězně. Svěřenci Luboše Kozla na domácím stadionu na Julisce porazili Teplice 3:1 a v tabulce nejvyšší soutěže se posunuli před svého pátečního soupeře na třetí místo.

Obránce Dukly Lukáš Štětina (vlevo) uniká teplickému Eugene Salamimu a Luisi Ramosovi | Zdroj: ČTK

Dukla o svém vítězství rozhodla už v prvním poločase. Po brankách Mareše a Pospěch vedli domácí v 19. minutě už 2:0.

Teplice měly také své šance. Zejména Ljevakovičova rána z dálky dělala gólmanovi Radovi velké problémy.

Do přestávky se ale trefil přesnou střelou z první Hlinka a uklidnil Duklu i do druhé pětačtyřicetiminutovky. V té se tým z Julisky převážně bránil, hostům se však skóre snížit nedařilo. Povedlo se to až v 86. minutě Marku Hlinkovi, který do vlastní branky tečoval míč po rohovém kopu.

Teplice, které v zimní přípravě vyhrály všech sedm zápasů, tak ani na třetí pokus na Dukle nedokázaly v lize zvítězit.

17. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - FK Teplice 3:1 (3:0)

Branky:
8. Mareš, 20. Pospěch, 39. Hlinka - 85. vlastní Hlinka. Rozhodčí: L. Kovařík - Hájek, Kotík. ŽK: Gedeon, Berger, Pospěch - Krob, Jindráček, Hošek. Diváci: 1958.