Fotbalisté Arsenalu, Doněcku a AS Řím postoupili do osmifinále LM

Osmifinále fotbalové Ligy mistrů je kompletní. Třináctku postupujících týmů dnes doplnily týmy Arsenalu, Šachtaru Doněck a AS Řím. S nulou na kontě skončila svůj premiérový ročník v nejprestižnější evropské klubové soutěži Žilina, která na závěr prohrála se Spartakem Moskva 1:2.

Liga mistrů

Liga mistrů | Foto: UEFA

Zápas v Žilině začal s dvacetiminutových zpožděním, které způsobili fanoušci Spartaku Moskva. Ruští příznivci házeli na hřiště světlice a dělbuchy a navíc přelézali plot určený k oddělení hostujících fanoušků od ostatních. Spartakovci podle všeho celou akci plánovali, protože chtěli i na poli evropského fotbalu upozornit na nedělní vraždu jednoho ze svých vůdců.

Zápas samotný vyšel lépe Spartaku, který i s obráncem Markem Suchým v sestavě nakonec zvítězil 2:1. Domácí sice vedli od 48, minuty po gólu Majtána, ale hned za šest minut vyrovnal Alex. O výhře moskevského celku rozhodl v 61. minutě Ibson. Žilina se tak ani na šestý pokus nedočkala bodového zisku. Ve stejné skupině porazil Olympique Marseille Chelsea s Petrem Čechem v brance 1:0.

Stejně dopadl v letošním ročníku i Partizan Bělehrad, který na závěr prohrál v Londýně s Arsenalem 1:3. Kanonýři si tak zajistili postup do jarního osmifinále. Záložník Tomáš Rosický tentokrát do zápasu nezasáhl. Druhým postupujícím ze skupiny H je Šachtar Doněck, který porazil Bragu 2:0. Obránce Tomáš Hübschman v sestavě ukrajinského týmu chyběl.

Postup slaví také AS Řím, kterému stačila remíza 1:1 na hřišti rumunské Kluže. Italský celek mohla ohrozit pouze Basilej, která ale prohrála 0:3 na hřišti Bayernu Mnichov.

Skupina E:

Bayern Mnichov - Basilej 3:0 (2:0)

Branky: 35. a 50. Ribéry, 37. Timoščuk. Rozhodčí: Hansson (Švéd.)

Kluž - AS Řím 1:1 (0:1)

Branky: 88. Traoré - 21. Borriello. Rozhodčí: Collum (Skot.)

Skupina F:

Olympique Marseille - Chelsea 1:0 (0:0)

Branka: 81. Brandao. Rozhodčí: Bezborodov (Rus.)

Žilina - Spartak Moskva

Branky: 48. Majtán - 54. Alex, 61. Ibson. Rozhodčí: Blom (Niz.). ČK: 75. Ibson (Spartak)

Skupina G:

Real Madrid - Auxerre 4:0 (1:0)

Branky: 12., 72. a 88. Benzema, 49. Ronaldo. Rozhodčí: Gumienny (Bel.)

AC Milán - Ajax Amsterodam 0:2 (0:0)

Branky: 57. De Zeeuw, 66. Alderweireld. Rozhodčí: Bo Larsen (Dán.)

Skupina H:

Arsenal - Partizan Bělehrad 3:1 (1:0)

Branky: 30. Van Persie z pen., 73. Walcott, 77. Nasri - 52. Cléo. Rozhodčí: Tagliavento (It.). ČK: 85. Sagna (Arsenal)

Šachtar Doněck - Braga 2:0 (0:0)

Branky: 78. Rat, 83. Adriano. Rozhodčí: Brych (Něm.)