Fotbalisté Arsenalu porazili i díky gólu Rosického AC Milán 3:0, v Lize mistrů ale skončili

Fotbalisté AC Milán a Benfiky Lisabon postoupili do čtvrtfinále Ligy mistrů. Italský tým měl ale v odvetě namále: po prvním poločase prohrával v Londýně i díky trefě Tomáše Rosického už 0:3, další gól už ale nedostal a po výhře 4:0 z prvního zápasu jde dál. Benfica porazila v odvetě Zenit Petrohrad 2:0, první duel prohrála v Rusku 2:3.

Tomáš Rosický střílí gól v odvetě osmifinále Ligy mistrů proti AC Milán. Italové ale nakonec postoupili | Zdroj: Reuters

Arsenalu chyběl jeden gól, aby zápas dovedl alespoň k prodloužení. Pouze tři týmy v historii evropských pohárů dokázaly postoupit, přestože v prvním duelu prohrály o čtyři branky.

Londýnský klub se dostal do vedení už v sedmé minutě, kdy skóroval Koscielny. Druhý gól přidal ve 26. minutě ve výborně formě hrající Rosický, který se trefil i před týdnem proti Tottenhamu. Famózní první poločas završil ve 42. minutě brankou z penalty Van Persie.

Po poločase ale Milán zabral, naopak domácí vypadli z rytmu. Přesto měli v 60. minutě velkou šanci, ale dorážku Van Persieho z bezprostřední blízkosti zneškodnil brankář Abbiati. V závěru už fotbalistům Arsenalu docházely síly a italský tým postup uhájil. Ve čtvrtfinále Ligy mistrů je poprvé od roku 2007, kdy získal trofej pro vítěze.

Ve druhém osmifinále rozhodla Benfica o své výhře dvěma góly vždy v nastavení obou poločasů. Nejprve se trefil svým prvním gólem v Lize mistrů obránce Maxi Pereira, v 93. minutě pojistil výhru portugalského celku Oliveira. Zenit nepředvedl v útoku téměř nic a nenavázal na svůj výkon z prvního zápasu.

Odvetná osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Benfica Lisabon - Petrohrad 2:0 (1:0)
Branky: 45.+1 Maxi Pereira, 90.+3 Oliveira. Rozhodčí: Webb (Angl.). Diváci: 45.000. První zápas: 2:3, postoupila Benfica

Arsenal - AC Milán 3:0 (3:0)
Branky: 7. Koscielny, 26. Rosický, 42. Van Persie z pen. Rozhodčí: Skomina (Slovin.). Diváci: 59.000. První zápas: 0:4, postoupil Milán