Fotbalisté Mladé Boleslavi vyhráli v Jihlavě. Liberec na Dynamu remizoval

Fotbalisté Mladé Boleslavi po postupu do 3. předkola Evropské ligy úspěšně vstoupili také do nejvyšší domácí fotbalové soutěže. Na stadionu Vysočiny Jihlava vyhráli 1:0. V posledním zápase neudrželi fotbalisté Slovanu Liberec vedení a remizovali v Českých Budějovicích 1:1.

Mladoboleslavští fotbalisté slaví vstřelenou branku (ilustrační foto)

Mladoboleslavští fotbalisté slaví vstřelenou branku (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

V úvodní velké akci zápasu se ocitl hostující Michal Ďuriš, kterému se na začátku sezony střelecky daří. Po šikovném uvolnění mu ale střelu zablokovala domácí obrana.

Rozhodující okamžik přišel po 25 minutách. Mladoboleslavský Vukadin Vukadinovič byl v pokutovém území faulován obráncem Markem a penaltu proměnil záložník Středočechů Jasmin Ščuk.

Domácí Vysočina se ve zbývajícím průběhu zápasu snažila vyrovnat, hra obou týmů ale byla plná nepřesností a velkým šancím bránily i pozorné obranné řady. Když už se Pavel Šultes uvolnil ke střele, zasáhl jihlavský brankář Hanuš.

Po vítězství 1:0 získala Mladá Boleslav první tři body do tabulky nejvyšší fotbalové soutěže.

České Budějovice remizovaly s Libercem

Program prvního kola uzavřela remíza Liberce v Českých Budějovicích. Domácí Dynamo mělo více ze hry. Už ve 4. minutě spálil obrovskou šanci Jakub Hora, ale do vedení šel ve 21. minutě po střele Davida Pavelky liberecký Slovan.

Ještě před přestávkou domácí odpověděli. Štěpán Koreš využili špatného odkopu Sackeyho i nedůrazu brankáře Hrošša a pohotově vyrovnal.

Ve druhé půli branka nepadla. V černém domácím dresu mohli rozhodnout Koreš, Hora i Michal Škoda. Své velké šance ale, stejně jako liberecký Delarge, neproměnili. Zápas tak skončil 1:1.

1. kolo první fotbalové ligy:
Vysočina Jihlava - FK Mladá Boleslav 0:1 (0:1)
Branka: 25. Ščuk z pen. Rozhodčí: Ardeleánu - Štěrba, Peřina. ŽK: Marek - Skalák, Smejkal, Navrátil, Hruška, Ďuriš. Diváci: 3105.
Jihlava: Hanuš - Vidlička, J. Krejčí, Šourek, Vaculík - T. Marek (70. Mešanovič), Koloušek (46. Jungr) - Kliment (78. Kosak), Kučera, Kukol - Harba. Trenér: Rada.
M. Boleslav: Hruška - Bořil, Smejkal, Navrátil, Rosa - Ščuk, Šisler (61. Milla) - Skalák, Magera (78. Šultes), M. Vukadinovič (85. Štohanzl) - Ďuriš. Trenér: K. Jarolím.

Dynamo České Budějovice - Slovan Liberec 1:1 (1:1)
Branky: 43. Koreš - 21. Pavelka. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Dobrovolný. ŽK: Hora (Č. Budějovice). Diváci: 3234.
Č. Budějovice: Křížek - Klesa, Lengyel, Podstavek, Hanzlík - Brunclík - Hora, Benát, Herzán (36. Machovec), Koreš (82. Hála) - Kalod (56. Mich. Škoda). Trenér: Urban.
Liberec: Hroššo - Mudra, Rajnoch, Karišik, Fleišman - Sackey (62. Obročník) - Delarge, Pavelka, Šural - Hadaščok (62. Frýdek), Luckassen (78. Hamulák). Trenér: Slovák.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít