Fotbalová Plzeň vede ligu už o čtyři body, Boleslav porazila Liberec 3:1

Plzeňský náskok na čele prvoligové tabulky je už čtyřbodový. Pomohlo jim k tomu vyhraný zápas v Českých Budějovicích, kde za záda soupeře dokázali Západočeši nastřílet tři góly. Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili Liberec 3:1, když dokázali využít téměř 70 minut trvající přesilovku po vyloučení hostujícího obránce Keliče

Radost boleslavského Chramosty

Radost boleslavského Chramosty | Zdroj: ČTK

Mladá Boleslav - Liberec 3:1

Všechny tři branky se podařilo mladoboleslavským vstřelit až po červené kartě, kterou obdržel obránce Liberce Kelič. První gól zařídil mladičký Jan Chramosta.

Hned po poločase se ještě podařilo libereckému Štajnerovi podařit vyrovnat, ale domácí se ničeho nezalekli a góly Procházky a Kuliče zajistily, že se tým z města automobilů v lize vrací na třetí místo před Teplice

Branky: 28. Chramosta, 50. Procházka, 78. Kulič - 47. Štajner.

Rozhodčí: Mikel - Slavík, Handlíř. ČK: 23. Kelič (Liberec).

ŽK: Dimitrovski, Opiela, Řezníček - Gebre Selassie, Vácha.

České Budějovice - Plzeň 0:3 (0:0)

Viktoria Plzeň si v sedmém kole fotbalové Gambrinus Ligy znovu zapsala na své konto tři body. Doposud neporaženým Českým Budějovicím nastřílel první tým tabulky tři branky. Za hosty se dvakrát trefil Kolář a jednou Rezek

I minimální šance Jihočechů definitivně padly v 78. minutě, kdy rozhodčí ukázal Ondráškovi za pád v pokutovém území druhou žlutou kartu. Plzeň si potom proti oslabenému soupeři už výhru pohodlně uhlídala.

Branky: 50. a 72. Kolář, 57. Rezek.

Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Lakomý.

ŽK: Černák, Kučera, Lengyel, Ondrášek - Pavlík, Bystroň.

ČK: 78. Ondrášek (Budějovice). Diváci: 4082.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít