GL: Baník porazil Boleslav, Dukla deklasovala Olomouc

Tři zápasy mělo na programu dnešní 2. kolo fotbalové Gambrinus ligy. Jako první slavilo Slovácko výhru 2:1 nad Jihlavou, kterou Daníček tři minuty před koncem. Ve druhém zápase otočil Baník Ostrava duel s Mladou Boleslaví stejným výsledkem a Dukla Praha roznesla Olomouc 4:0, když všechny góly vstřelil Zbyněk Pospěch.

Mladoboleslavský Jiří Štajner (vlevo) v souboji s Engelmannem z Baníku Ostrava

Mladoboleslavský Jiří Štajner (vlevo) v souboji s Engelmannem z Baníku Ostrava | Zdroj: ČTK

Trenér Slovácka se musel vyrovnat s neplánovanou absencí nejlepšího klubového střelce uplynulé sezóny Doška, který si na pátečním tréninku poranil vazy v koleně. Značně nudný průběh utkání oživila ve 33. minutě vedoucí branka Jihlavy, kdy zaváhání obránce Kubáně potrestal Masopust. Těsně před přestávkou přišlo vyrovnání - Valenta rozehrál trestný kop a Ondřejka hlavičkoval přesně.

Ve druhém poločase převzalo režii zápasu do svých rukou Slovácko, které však z územní převahy mnoho nevytěžilo. Tři minuty před koncem ale udeřilo ze standardní situace podruhé. Po Valentově trestném kopu na Daníčkovu hlavičku brankář Blažek nedosáhl.

Mladá Boleslav vedla v Ostravě už od desáté minuty, ale moc dlouho jim radost nevydržela. Už po třech minutách se přihrávce Lukeše prosadil Fantiš a bylo srovnáno. Hezkou akci pak domácí rozehráli v 38. minutě, kdy Kukec obešel obránce, přihrál Engelmannovi a ten dokonal obrat Baníku.

Pospěch čtyřmi góly zničil Olomouc

Pražská Dukla rozhodla o vítězství nad Olomoucí už během prvních šesti minut zápasu, kdy se dvakrát po sobě trefil Zbyněk Pospěch a pokaždé mu přitom asistoval Berger.

Zbyněk Pospěch oslavuje góly proti Olomouci | Foto: ČTK

Hattrick dokonal Pospěch ve 49. minutě, když si naskočil na centr Romery a podruhé v zápase skóroval hlavou. Vzápětí navíc mohl přidat ještě čtvrtou branku, ale zastavil jej ofsajd. Pospěch se ale přece jen dočkal v 77. minutě. Nejprve si pohrál s obráncem, pak zasekl balon před brankářem Zlámalem a jemným obloučkem jej poslal do sítě.