LM: Chelsea vyhrála na Spartaku, Arsenal rozstřílel Šachtar

Fotbalisté Chelsea jsou v letošním ročníku stoprocentní. Ve skupině F porazili i svého třetího soupeře, když ze hřiště Spartaku Moskva vezou výhru 2:0. Suverénní byl na domácím hřišti také Arsenal, který rozdrtil Šachtal Doněck 5:1. V souboji fotbalových titánů porazil Real Madrid AC Milán 2:0.

Tomáš Rosický odehrál proti Šachtaru celé utkání

Tomáš Rosický odehrál proti Šachtaru celé utkání | Zdroj: ČTK

Spartak sehrál s londýnským favoritem vyrovnaný duel, doplatil ale na dvě chyby ve středu obrany. Souboj dvou dosud neporažených celků ve skupině F tak rozhodly už v prvním poločase trefy Žirkova a Anelky.

Druhá půle byla ve znamení snahy ruského celku o vyrovnání, do koncovky se při standardních situacích tlačil i český obránce Marek Suchý a po jedné z nich se marně dožadoval penalty za ruku Terryho.

Petr Čech v brance Chelsea ale nakonec čisté konto udržel. Anglický celek tak po třetí výhře vede tabulku skupiny F s devíti body při skóre 8:1. Ve druhém utkání skupiny F porazil Olympique Marseille Žilinu 1:0.

Galapředstavení kanonýrů viděli diváci na Emirates Stadium, kde domácí Arsenal v sestavě s Tomášem Rosickým rozstřílel Šachtar Doněck 5:1. V prvním poločase se v dresu Gunners prosadili Song a Nasri, ve druhém přidali další branky Fabregas z penalty, Wilshire a Šamach. Za hosty, za které nastoupil i Tomáš Hübschmann, se v závěru trefil bývalý hráč Arsenalu Eduardo.

Arsenal tak s plným počtem bodů a skóre 14:2 vévodí skupině H. Ve skupině G je stejně suverénní Real Madrid, který v souboji gigantů porazil díky přesným střelám Ronalda a Özila během dvou minut prvního poločasu AC Milán 2:0.

Utkání základních skupin fotbalové Ligy mistrů:
Skupina E:
AS Řím - Basilej 1:3 (1:2)
Branky: 21. Borrilello - 12. Frei, 41. Inkoom, 90.+3 Cabral. Rozhodčí: Nikolajev (Rus.).
Bayern Mnichov - Kluž 3:2 (2:1)
Branky: 32. Cadú vlastní, 38. Panin vlastní, 77. Gómez - 28. Cadú, 86. Culio. Rozhodčí: Atkinson (Angl.).
Skupina F:
Olympique Marseille - Žilina 1:0 (0:0)
Branka: 48. Diawara. Rozhodčí: Vad (Maď).
Spartak Moskva - Chelsea 0:2 (0:2)
Branky: 23. Žirkov, 42. Anelka. Rozhodčí: Velasco Carballo (Šp.).
Skupina G:
Ajax Amsterodam - Auxerre 2:1 (2:0)
Branky: 7. De Zeeuw, 41. Suárez - 56. Birsa. Rozhodčí: Benquerenca (Portug.). ČK: 55. Ooijer - 88. Oliech, 90. Mignot.
Real Madrid - AC Milán 2:0 (2:0)
Branky: 13. Ronaldo, 14. Özil. Rozhodčí: Proenca (Portug.).
Skupina H:
Arsenal - Šachtar Doněck 5:1 (2:0)
Branky: 19. Song, 42. Nasri, 60. Fábregas z pen., 66. Wilshere, 69. Šamach - 82. Eduardo. Rozhodčí: Moen (Nor.)
Braga - Partizan Bělehrad 2:0 (1:0)
Branky: 35. Lima, 90. Matheus. Rozhodčí: Duhamel (Fr.).

Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít