Žilina dostala od Chelsea v LM lekci

Ve svém prvním vystoupení v základní skupině Ligy mistrů dostala Žilina do Chelsea lekci z produtivity. Svěřenci kouče Pavla Hapala prohráli 1:4. Jediná branka domácích padla po chybě gólmana Petra Čecha.

Brankář Chelsea Petr Čech vysvětluje svým spoluhráčům, jak dostal gól

Brankář Chelsea Petr Čech vysvětluje svým spoluhráčům, jak dostal gól | Zdroj: ČTK

Fotbalisté Žiliny chtěli hrát s favoritem otevřenou partii, jenže tuhle velkorysost zkušený soupeř tvrdě trestal. A když se po rychlích akcích zakončených brankami Essiena a Anelky prosadil posledně jmenovaný ve 28. minutě dorážkou a zvýšil na 3:0, už se ani anglický šampion neradoval.

Seznámení s Ligou mistrů bylo pro slovenský tým kruté, tím spíš že se po přestávce trefil ještě Sturridge, ale alespoň z něčeho mohli mít příznivci MŠK radost. Gól z 55. minuty na konečných 1:4, původně označený jako vlastní Alexe, patří nakonec Oravcovi.

00:00 / 00:00

Liga mistrů Žilna - Chelsea

Další londýnský klub Arsenal přehrál dalšího nováčka soutěže Bragu 6:0. Tomáš Rosický zůstal pouze mezi náhradníky. Šachtaru Doněck pomohl udržet čisté konto a tím i výhru 1:0 nad Partizanem Bělehrad Tomáš Hübschman. Neinkasovat se povedlo i Spartaku Moskva s Markem Suchým v sestavě. Ruský klub si tak z Francie odvezl cenné vítězství 1:0.

V zápase dvou nejúspěšnějších klubů v historii soutěže, zvítězil Real Madrid na Santiagu Bernabeu nad Ajaxem Amsterodam 2:0. Italskému velkoklubu AC Milán zařídila tři body nová posila Švéd Ibrahimovic, který dvěma góly zařídil výhru 2:0 nad Auxerre. Finalista minulého ročníku Bayern Mnichov zvítězil nad AS Řím také 2:0.

Skupina E:
Bayern Mnichov - AS Řím 2:0 (0:0)
Branky: 79. Müller, 83. Klose. Rozhodčí: Lannoy (Fr.).
Kluž - Basilej 2:1 (2:1)
Branky: 9. Rada, 12. Traoré - 45.+2 Stocke. Rozhodčí: Kelly (Ir.).

Skupina F:
Olympique Marseille - Spartak Moskva 0:1 (0:0)
Branka: 84. vlastní Azpilicueta. Rozhodčí: Meyer (Něm.).
Žilina - Chelsea 1:4 (3:0)
Branky: 55. Oravec - 24. a 28. Anelka, 13. Essien, 57. Sturridge. Rozhodčí: Kuipers (Niz.).

Skupina G:
Real Madrid - Ajax Amsterodam 2:0 (1:0)
Branky: 31. vlastní Anita, 73. Higuaín. Rozhodčí: Skomina (Slovin.).
AC Milán - Auxerre 2:0 (0:0)
Branky: 66. a 69. Ibrahimovic. Rozhodčí: Balaj (Rum.).

Skupina H:
Šachtar Doněck - Partizan Bělehrad 1:0 (0:0)
Branka: 71. Srna. Rozhodčí: Velasco Carballo (Šp.).
Arsenal - Braga 6:0 (3:0)
Branky: 9. z pen. a 53. Fábregas, 69. a 84. Vela, 30. Aršavin, 34. Šammach. Rozhodčí: Hamer (Luc.).