Boston prohrál v play-off NHL s Torontem, asistenci si připsal Krejčí

Vyrovnaná je po dnešním nočním programu NHL série 1. kola play-off mezi Bostonem a Torontem, Bruins totiž prohráli druhý vzájemný duel 2:4 a Maple Leafs srovnali stav série na 1:1. Na jednu branku Bostonu přihrával český útočník David Krejčí.

David Krejčí (zády) se raduje se spoluhráčem Nathanem Hortonem z gólu Bostonu v prvním kole play-off NHL | Zdroj: Reuters

Po Krejčího asistenci otevíral skóre zápasu ve 22. minutě utkání Nathan Horton, který dorážel puk do brány, a Boston vedl 1:0. Jenomže Toronto dokázalo do konce druhé třetiny skóre otočit, když se dvakrát prosadil Joffrey Lupul.

Navíc hned v úvodní minutě třetí třetiny zvýšil na 3:1 pro Maple Leafs Phil Kessel. Deset minut před koncem vykřesal naději pro Boston Johnny Boychuk, když snížil na rozdíl jediné branky, v 57. minutě ale definitivně zajistil hostům vítězství James van Riemsdyk.

Dvouzápasové vedení v sérii naopak mají hokejisté Washingtonu, kteří tentokrát zdolali New York Rangers 1:0, a to gólem z 8. minuty prodloužení, o který se postaral Mike Green. První čisté konto v play-off vychytal gólman Capitals Braden Holtby.

V západní konferenci vede Anaheim po výhře 4:0 nad Detroitem v sérii 2:1 na zápasy, Los Angeles Kings porazili St. Louis 1:0 a snížili stav série na 1:2.

1. kolo play-off NHL:

Východní konference - 2. zápasy:

Washington - New York Rangers 1:0 v prodl.
Branka: 68. Green. Střely na branku: 38:24. Diváci: 18.506. Stav série: 2:0.

Boston - Toronto 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
Branky: 22. Horton (Krejčí), 51. Boychuk - 26. a 32. Lupul, 41. Kessel, 57. Van Riemsdyk. Střely na branku: 41:32. Diváci: 17.565. Stav série: 1:1.

Západní konference - 3. zápasy:

Detroit - Anaheim 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)
Branky: 36. Bonino, 47. Getzlaf, 49. Etem, 54. Beleskey. Střely na branku: 23:29. Diváci: 20.066. Stav série: 1:2.

Los Angeles - St. Louis 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 25. Vojnov. Střely na branku: 21:30. Diváci: 18.118. Stav série: 1:2.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít