Budějovice i Kladno vedou v předkole play-off 2:1, Pardubice odvrátily mečbol

Hokejisté Českých Budějovic zvítězili ve třetím utkání předkola play-off extraligy ve Vítkovicích 2:1 a k postupu do čtvrtfinále jim schází jedna výhra. Jediné vítězství stačí i Kladnu, které ale první mečbol nevyužilo a prohrálo v Pardubicích 1:3.

Zleva českobudějovický Rastislav Dej a hráč Vítkovic Peter Húževka

Zleva českobudějovický Rastislav Dej a hráč Vítkovic Peter Húževka | Zdroj: ČTK

Jihočeši nastoupili po pěti zápasech v brance s Kovářem, kterému vypršel trest. Moc práce ale neměl, oba týmy se zaměřily především na obranu.

Až čtyři sekundy před koncem druhé třetiny prostřelil Šindeláře Podlešák a poslal hosty do vedení, které ve 46. minutě navýšil po Rehákově chybě Škoda.

Jihočeši výborně bránili, přesto stačil alespoň snížit Káňa. V závěrečné power play ale domácí skórovat nedokázali.

„Jsem rád, že jsme dnes ten třetí zápas uhráli. Před dvěma lety jsme tady hráli pátý zápas a nešťastně jsme ho ztratili v nájezdech. Víme, jak moc těžké je tu sérii potom obracet,“ řekl po utkání gólman Budějovic i reprezentace Jakub Kovář, který si připsal 25 úspěšných zákroků.

Čtvrté utkání se hraje v Ostravě v úterý od 18.15.

Pardubice mohou stále myslet na obhajobu titulu

V Pardubicích začali lépe hosté, když se v páté minutě z dorážky prosadil Miloslav Hořava. Domácí vyrovnali po dalších pěti minutách, po Rolinkově průniku puk dorazil do branky Brendl.

Další góly padaly až ve třetí třetině. V 52. minutě v přesilové hře tvrdě vystřelil Kousal a nedal Cháberovi šanci. Kladenští odpověděli náporem, ale v závěrečné power play potvrdil vítězství Pardubic Bartek.

Čtvrtý duel se bude hrát v úterý od 18.15 opět v Pardubicích.

Předkolo play-off hokejové extraligy - 3. zápasy:

HC Vítkovice Steel - HC Mountfield České Budějovice 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
57. J. Káňa - 40. Podlešák (Mertl, Frühauf), 46. Škoda. Rozhodčí: Hribik, Fraňo - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 6167. Stav série: 1:2.

Vítkovice: Šindelář - Malík, Barinka, Sloboda, Voráček, Kudělka, Stehlík, L. Kovář, Rehák - Klimek, Burger, J. Káňa - Huna, Roman, Svačina - Bartánus, R. Hruška, Strapáč - Šedivý, Húževka, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil.
České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Harant, Frühauf, Vydarený, Vráblík, Jank - Suja, Mertl, Podlešák - Dej, Kotalík, Šimánek - Knotek, Langhammer, L. Květoň - Švihálek, Červený, Škoda. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Rytíři Kladno 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
10. Brendl (Rolinek), 52. Kousal (Benák), 60. Bartek (Somík) - 5. M. Hořava (Jass). Rozhodčí: Jeřábek, Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. Diváci: 8328. Stav série: 1:2.

Pardubice: M. Růžička - Benák, V. Kočí, Gawryletz, Mocek, Píša, Vašíček, Marušák, Ďaloga - Bartek, Cetkovský, Somík - Brendl, Rolinek, Starý - T. Nosek, Kousal, Buchtele - Tybor, T. Zohorna, Semorád. Trenéři: Říha, D. Pospíšil a Landsman.
Kladno: Chábera - L. Procházka, David Růžička, P. Hořava, Piskáček, Doudera, Černošek, Kameš, Kužel - Eberle, Lukáč, M. Látal - Jass, Patera, M. Hořava - Valský, Dragoun, Kuchler - Dalecký, Melka, Kuchejda. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Radim Sajbot, David Bernardy Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít