Češi skončili ve Švédsku poslední. S Ruskem prohráli 2:4

Čeští hokejisté skončili na LG Hockey Games ve Stockholmu poslední. Ve svém závěrečném utkání dnes svěřenci trenéra Aloise Hadamczika podlehli Rusku 2:4 a v turnaji získali jen jeden bod.

Navrátilec do české reprezentace Průcha bude hrát ve Švédsku v první pětce

Navrátilec do české reprezentace Průcha bude hrát ve Švédsku v první pětce | Zdroj: ČTK

Slibný vstup do utkání v podání českého týmu potvrdil v šesté minutě Němec. Jeho střelu odraženou od mantinelu si ruský gólman srazil do sítě.

Po pouhých dvaašedesáti sekundách přispěchal s odpovědí Rybin, který se také nejlépe před Štěpánkem zorientoval ve třicáté deváté minutě a zajistil Rusům vedení.

Ke konci utkání se ještě trefili Galimov s Kuzněcovem a naposledy korigoval výsledek v přesilovce Rolinek. Češi tak na třetím turnaji Euro Hockey Tour skončili s jedním bodem poslední.

LG Hockey Games

Česká republika - Rusko 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 6. Němec, 56. Rolinek (Průcha, Marek) - 8. Rybin (Paršin, Jemelin), 39. Rybin (Paršin), 46. Galimov (Čurilov), 47. Kuzněcov (Šipačev). Rozhodčí: Persson, Johansson - Tillerkvist, Käck (všichni Švéd.). Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. Diváci: 1857.
Česká republika: Štěpánek - Zíb, Škoula, Němec, Čáslava, Lojek, Mojžíš - Kašpar, Novotný, Červenka - Průcha, Marek, Rolinek - D. Květoň, Vampola, Adamský (18. Gulaš) - Jánský, Koukal, I. Rachůnek. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.
Rusko: M. Birjukov - Kornějev, Kalinin, Guskov, J. Birjukov, Kuljaš, Jemelin, Aťušov, Bělov - Afinogenov, Gluchov, Arťuchin - Galimov, Čurilov, Kaljanin - Rybin, F. Fjodorov, Paršin - Trubačev, Šipačev, Kuzněcov. Trenéři: Vjačeslav Bykov a Igor Zacharkin.