ELH: Vítkovice si upevnily vedení, černá série Brna trvá

Hokejisté Vítkovic vedou po 34. kole Tipsport extraligy tabulku s nákokem pěti bodů na Třinec a Liberec. Lídr soutěže porazil Pardubice 2:1 po samostatných nájezdech. Druhý Třinec naopak prohrál v Litvínově 3:6 a nechal se bodově dostihnout Libercem, který zdolal Kladno 4:2. Už pět kol čeká na vítězství Brno. Kometa tentokrát podlehla Českým Budějovicím na jejich ledě 4:5.

Vítkovičtí Roman Málek a Petr Pohl se radují z výhry nad Pardubicemi

Vítkovičtí Roman Málek a Petr Pohl se radují z výhry nad Pardubicemi | Zdroj: ČTK

HC Vítkovice Steel - HC Eaton Pardubice 2:1 po sam. náj. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)

Šest a půl tisíce diváků vidělo urputnou a vyrovnanou bitvu se spoustou šancí a vynikajícími výkony gólmanů Málka a Svobody. Skóre otevřel v polovině duelu vítkovický Vrána, ovšem Somíkova trefa v poslední třetině protáhla napínavý zápas do prodloužení a následně k samostatným nájezdům. Ten rozhodla až šestnáctá série a gól Petra Pohla.

Branky a nahrávka: 28. Vrána (Klimek), rozhodující nájezd Pohl - 42. Somík (Bartek). Rozhodčí: Jeřábek, Minář - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 7:6, navíc Starý (Pardubice) 10 minut. Bez využití. Diváci: 6658

HC Mountfield České Budějovice - HC Kometa Brno 5:4 (2:2, 1:0, 2:2)

Výsledková krize hokejistů Brna pokračuje. Pro pátou porážku v řadě si Kometa přijela do Českých Budějovic. Úvod duelu nabídl dva rychlé přesilovkové góly, kdy se nejprve prosadil domácí Martynek, následně ovšem vyrovnal Stehlík. Vedení Mountfieldu na krátko vrátil Gulaš, Hruška ale při dvojnásobné přesilovce opět srovnal skóre. Stejnou početní výhodu potom využili v prostředním dějství i českobudějovičtí, podruhé v zápase se prosadil Gulaš. V závěrečné části potom přidaly oba týmy po dvou brankách a domácí se tak dočkali vítězství 5:4.

Branky a nahrávky: 2. Martynek (Pletka, Kašpařík), 15. Gulaš (Langhammer), 36. Gulaš (Ptáček, Langhammer), 44. Červený (Langhammer), 47. Langhammer (Gulaš, Podlešák) - 5. Stehlík (R. Hruška), 16. R. Hruška (Stehlík), 46. Malec (Kvapil, R. Hruška), 60. Bičánek (Stehlík, Brabenec). Rozhodčí: Homola, Lacina - Svoboda, Kalivoda. Vyloučení: 9:10, navíc Novák (Č. Budějovice) 10 min. Využití: 2:3. Diváci: 5022

HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Domácí hokejisté byli od počátku duelu aktivnějším mužstvem a do vedení se dostali v 11. minutě, kdy se prosadil Hruška. Hosté i nadále ohrožovali karlovarskou branku pouze sporadicky a tak Západočeši postupně navyšovali svůj náskok. Ve druhé části se prosadili Melenovský s Košťálem. Šanci na lepší výsledek dala hostům druhá minuta poslední třetiny, kdy nenapádné nahození Jindry skončilo za Mensatorovými zády. To bylo ale jediné zaváhání domácího gólmana v utkání. V závěru naopak pojistil svou druhou brankou v zápase vítězství Karlových Varů Hruška.

Branky a nahrávky: 11. D. Hruška (Pech), 27. Melenovský (Sailer), 31. Košťál (Skuhravý, Kumstát), 58. D. Hruška (Skuhravý, Košťál) - 42. Jindra (Hrdel, Boháč). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Kostka, Jílek. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 3195

HC Slavia Praha - HC Plzeň 1929 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Pražané porazili Západočechy i potřetí v sezóně. Ve druhé části je dostal do vedení Svoboda, za hosty v přesilovce vyrovnal Duda a pak skóroval slávista Micka. A to také byla trefa vítězná, protože hosté už odpověď nenašli. Náskok domácích naopak pojistil v 52. minutě svým prvním gólem v sezóně Benda. Slavia tak pošesté v řadě doma zvítězila.

Branky a nahrávky: 26. T. Svoboda (Roth), 37. Micka (Sklenář, Kuboš), 52. Benda (Vondrka) - 29. Duda (Jiří Hanzlík, Straka). Rozhodčí: Hradil, Trombík - Bryška, Novák. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 8497

HC Benzina Litvínov - HC Oceláři Třinec 6:3 (1:0, 3:1, 2:2)

Po opatrněji hrané úvodní třetině se domácí jaksepatří rozjeli, dařili se jim přesilovky a zaslouženě vedli 4:1. Oceláři potom sice dokázali snížit na 4:3, závěr zápasu ale znovu patřil Severočechům, kteří nakonec vyhráli 6:3.

Branky a nahrávky: 14. Jánský (J. Hübl, Ručinský), 24. Lukeš (Ručinský) 31. Ručinský (J. Hübl), 33. Jánský (J. Hübl, Jareš), 52. Jánský (Jenáček), 60. Trávníček (Jenáček, Ručunský) - 29. M. Růžička (Peterek, Seman), 41. D. Květoň (Adamský), 50. McGregor (Bonk, Varaďa). Rozhodčí: Šír, Mikula - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 4:7, navíc M. Růžička (Třinec) 10 min. Využití: 4:1. Diváci: 3981

Bílí Tygři Liberec - HC Vagnerplast Kladno 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)

Liberecké hokejisty nastartovala 10. minuta a dva góly v rozmezí pouhých osmi sekund. Prosadili se Dušek a Vak. Kapitán Nedvěd potom v přesilovce zvýšil už na 3:0, kladenský tým se ale dostal zpět do hry po trefách Bílka a Kuchlera. Na začátku třetího dějství ovšem vrátilo klid na domácí střídačku svým druhým gólem v utkání Dušek.

Branky a nahrávka: 10. Dušek (Nedvěd), 10. Vak, 26. Nedvěd (M. Hořava), 41. Dušek (Kudrna, Nedvěd) - 30. Bílek, 37. Kuchler (Patera). Rozhodčí: Souček, Turčan - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 5:8, navíc Bicek (Kladno) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 7034

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít