Finsko klopýtlo s Lotyšskem, naopak Švédsko si poradilo s Dánskem

Hokejisté Finska zaváhali ve svém úvodním vystoupení na mistrovství světa v Bělorusku, když prohráli s Lotyšskem. Naopak obhájci titulu ze Švédska bez problémů porazili Dánsko.

Hokejisté Lotyšska se radují po vítězství nad Finskem namistrovství světa v Bělorusku | Zdroj: ČTK

Finsko sice dostal v první třetině do vedení Salomaki, ale Lotyšsko rychle odpovědělo Daugavinsem. Ve druhé části se ještě jednou Seveřané radovali z vedoucí branky. Při přesilové hře prostřelil Masalskise Mantyla.

Jenže třetí třetina vyzněla jasně pro hokejisty Lotyšska, kteří využili dvakrát přesilovou hru. Nejdříve potrestal vyloučení Kontioly Sotnieks a sedm minut před koncem rozhodl utkání Kulda. V té době seděl za katrem Savinainen.

Drama naopak nepřipustilo Švédsko. Už po první třetině vedlo nad Dánskem rozdílem dvou gólů. Oba góly vstřelil Backlund. Definitivní tečku na vítězství obhájců titulu dal ve třetí části Nyquist.

Mistrovství světa v hokeji v Minsku:

Skupina A:
Švédsko - Dánsko 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Backlund (Ekholm), 20. Backlund (Lindström, Erixon), 49. Nyquist. Rozhodčí: Sidorenko (Běl.), Piechaczek (Něm,) - Lederer (ČR), Semjonov (Est.). Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 4900.

Skupina B:
Finsko - Lotyšsko 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 5. Salomäki, 32. Kontiola (Hietanen) - 7. Daugavinš (M. Redlihs), 48. Sotnieks (Pujacs, Indrašis), 53. Kulda (Daugavinš, Cipulis). Rozhodčí: Dremelj (Slovin.), Jeřábek (ČR) - Dědulja (Běl.), Leermakers (Niz.). Vyloučení: 9:6. Využití: 1:2. Diváci: 11.700.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít