Gól Milana Michálka v NHL k výhře nepomohl, Kindl pomohl porazit Boston

Český útočník Ottawy Milan Michálek skóroval ve třetím z posledních čtyř utkání. Jeho tým ale prohrál s New York Islanders 2:1 a vzdaluje se mu postup do play-off. Obránce Detroitu Jakub Kindl se jednou asistencí podílel na výhře nad Bostonem.

Milan Michálek (vpravo) se raduje ze vstřelené branky. Gratuluje mu Jason Spezza | Zdroj: ČTK

Milan Michálek ve 47. minutě zápas s Islanders vyrovnal na 1:1. Při přesilové hře si v brankovišti našel puk a poslal ho za bezmocného brankáře Nilssona. Byl to už jeho sedmnáctý zásah v sezoně a třetí v posledních čtyřech utkáních.

O tři minuty později ale Casey Cizikas rozhodl o výhře týmu z New Yorku 2:1. Ottawa po porážce ztrácí na postupová místa do play-off pět bodů. Do konce základní hrací části zbývá senátorům odehrát šest zápasů.

Jakub Kindl asistoval při výhře nad Bostonem

Sedmou postupovou pozici ve Východní konferenci drží hráči Detroitu Red Wings. Pomohla jim k tomu noční výhra nad vedoucím týmem NHL z Bostonu.

Na vítězství 3:2 se jednou asistencí podílel obránce Jakub Kindl, který v přesilové hře rozehrál akci, kterou zakončil Slovák Tomáš Tatar.

Boston, se 110 body nejlepší tým soutěže, prohrál v základní hrací době poprvé od prvního března.

NHL:
Ottawa - NY Islanders 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 47. M. Michálek - 18. Bailey, 50. Cizikas. Střely na branku: 36:27. Diváci: 16.516.

Detroit - Boston 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Branky: 25. Tatar (Kindl), 52. Jurčo, 53. Nyquist - 17. Boychuk, 42. Söderberg. Střely na branku: 20:35. Diváci: 20.066.

Anaheim - Edmonton 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)
Branky: 44. a 52. Perry, 59. Beauchemin - 37. Larsen, 43. Eberle. Střely na branku: 26:32. Diváci: 17.174.

Los Angeles - Phoenix 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 2. Pearson, 23. Doughty, 50. J. Carter, 50. Kopitar. Střely na branku: 32:17. Diváci: 18.118.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít