Hokejista Tomáš Hertl přispěl gólem a asistencí k vítězství San José

Český hokejový útočník Tomáš Hertl se výrazně prosadil hned ve svém prvním utkání play-off NHL. K vítězství San José nad Los Angeles přispěl jedním gólem a jednou asistencí.

Tomáš Hertl dal v dresu San Jose 4 branky v jednom utkání

Tomáš Hertl dal v dresu San Jose 4 branky v jednom utkání | Zdroj: ČTK

Dvacetiletý Hertl se právě proti Los Angeles v prosinci zranil a přišel o olympijské hry v Soči. Do zápasů se vrátil až v závěru základní části NHL, ale v úvodním utkání Stanleyova poháru potvrdil skvělou formu.

Z gólu se radoval v závěru první dvacetiminutovky, kdy zvyšoval na 2:0. Po jeho asistenci a střele Vlasice vedli hokejisté San José na konci druhé třetiny už 5:0.

Kings sice zápas dokázali zdramatizovat a snížili až na rozdíl dvou branek, ale v poslední minutě inkasovali při power play do prázdné branky. Druhý český útočník v dresu San José Martin Havlát zůstal jen mezi náhradníky.

Hned tři Češi se představili v utkání St. Louis s Chicagem. V dresu domácích se z výhry radovali obránce Roman Polák a útočník Vladimír Sobotka, v obraně poražených nechyběl Michal Rozsíval.

Do statistik se ale zapsal pouze Vladimír Sobotka, a to dvouminutovým trestem. Neprosadil se ani útočník Jakub Voráček a jeho Philadelphia prohrála na ledě New York Rangers.

1. kolo play off NHL:

Východní konference - 1. zápas:

NY Rangers - Philadelphia 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
Branky: 11. Zuccarello, 49. Richards, 50. Stepan, 56. Hagelin - 8. MacDonald. Střely na branku: 36:15. Diváci: 18 006.

Západní konference - 1. zápasy:

St. Louis - Chicago 4:3 ve třetím prodl. (2:3, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 5. Cracknell, 16. Tarasenko, 59. Schwartz, 101. Steen - 12. Oduya, 15. Seabrook, 19. P. Kane. Střely na branku: 52:42. Diváci: 19 423.

Colorado - Minnesota 5:4 v prodl. (1:1, 1:3, 2:0 - 1:0)
Branky: 60. a 68. Stastny, 14. Landeskog, 35. O´Reilly, 48. McGinn - 16. Coyle, 32. Suter, 37. Haula, 39. Brodziak. Střely na branku: 31:33. Diváci: 18 074.

San José - Los Angeles 6:3 (3:0, 2:0, 1:3)
Branky: 4. J. Thornton, 20. Hertl, 20. Marleau, 33. Torres, 37. Vlasic (Hertl), 60. Burns - 43. Muzzin, 47. Vojnov, 54. Lewis. Střely na branku: 33:33. Diváci: 17 562.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít