Hokejisté Liberce prohráli s Bostonem 1:7

Hokejisté Liberce podlehli v historicky prvním zápase českého týmu s klubem NHL Bostonu 1:7. Pro Bruins to byla generálka na sobotní první zápas NHL v Praze proti Phoenixu. Bílí Tygři drželi se slavným soupeřem krok v prvních dvou třetinách, v té závěrečné už ale dominovali Medvědi. Jedinou branku Liberce dal Andrej Podkonický, v dresu Bostonu si jednu asistenci připsal David Krejčí.

Hokejisté Liberce nastoupili proti Bostonu v historicky prvním duelu proti týmu NHL | Zdroj: ČTK

Zápasu předcházela slavnostní událost, kdy klub ocenil bývalého hráče Liberce a trenéra Jaroslava Nedvěda staršího a vyvěsil ke stropu haly dres s číslem 10. Prezident Bostonu Cam Nelly poděkoval Liberci za pozvání a vhodil úvodní buly.

Tygři hráli s Bostonem vyrovnanou partii a vytvořili si i šance, ale gólmana Thomase nemohli dlouho překonat. Bruins se dostali do vedení v 19. minutě zásluhou Hortona, kterému přihráli David Krejčí a slovenský obránce Zdeno Chára. Na začátku druhé třetiny se poprvé předvedl Patrice Bergeron, který v utkání zaznamenal celkem dvě branky a tři asistence. Bílí Tygři se dočkali v polovině utkání, když se trefil Podkonický.

Ve třetí třetině dostal možnost zachytat si proti slavnému týmu místo Pince Vošvrda. Boston mu dal čtyři góly během osmi minut a stanovil konečné skóre na 7:1 ve svůj prospěch. I přes vysokou porážku se diváci dobře bavili a po utkání odměnili oba celky bouřlivými ovacemi.

Bílí Tygři Liberec - Boston Bruins 1:7 (0:1, 1:2, 0:4)

Branky a nahrávky: 29. Podkonický (Nedvěd) - 19. Horton (Chára, Krejčí), 23. Bergeron, 31. Caron (Bergeron), 42. Bergeron (Hunwick), 47. Seguin (Boychuk, Bergeron), 48. G. Campbell (S. Thornton, Paille), 50. Wheeler (Bergeron, Chára). Rozhodčí: Hribik (ČR), Leggo - Sharrers (oba Kan.), Blümel (ČR). Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 7500 (vyprodáno)

Liberec: Pinc (41. Vošvrda) - Hunkes, Výtisk, Trončinský, Derner, Moravec, Čakajík, Rýgl, Holub - Podkonický, Nedvěd, Dušek - M. Hořava, Vak, Kudrna - Klimenta, Plodek, Víšek - Bárta, Urban, Špaček. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun

Boston: Thomas - Boychuk, Chára, Seidenberg, Hunwick, McQuaid, Stuart, Ference - Horton, Krejčí, Lucic - Recchi, Bergeron, Wheeler - Ryder, Seguin, Paille - Marchand, S. Thornton, G. Campbell - Caron. Trenéři: Julien, Houda, Ward a Jarvis

Alena Benešová, Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít