Hokejisté Plzně se přiblížili Litvínovu, Kometa prohrála s poslední Boleslaví

Hokejisté Plzně mají desáté místo, a tedy i předkolo play off na dohled. Ve 41. kole Tipsport extraligy porazili České Budějovice 3:2, zatímco desátý Litvínov prohrál ve Vítkovicích 2:4. O jediný bod víc má deváté Brno, které nezastavilo své trápení a doma podlehlo poslední Mladé Boleslavi 1:2. První místo udržel Třinec, přestože prohrál v Pardubicích 2:3 po samostatných nájezdech. Vítkovice jsou druhé jen vinou horšího skóre.

Tipsport hokejová extraliga

Tipsport hokejová extraliga | Foto: Hokej.cz

HC Slavia Praha - PSG Zlín 3:4 po sam. nájezdech (1:2, 0:1, 2:0 - 0:0)

V brance Zlína se po delší době objevil Jakub Sedláček, který dostal přednost před Tomášem Dubou. Poprvé inkasoval v 17. minutě z hokejky Vondrky, který snižoval na 1:2. Předtím se totiž trefili zlínští Důras s Balaštíkem. Třetí branku přidal Zlín ve 35. minutě, kdy si střelu Ondráčka z rohu za brankou srazil do vlastní sítě brankář Kopřiva.

Hned na začátku třetí třetiny si Slavia vytvořila tlak a Krenželok snížil na 2:3. Při závěrečné power-play pak vyrovnal Svoboda. V nájezdech Sedláčka překonal jen Svoboda, proti Kopřivovi uspěli Hamrlík s Holíkem.

Branky a nahrávky: 17. Vondrka (Krenželok, Sklenář), 43. Krenželok (Třetina), 60. T. Svoboda (Krenželok, Kadlec) - 11. Důras (Balán), 16. Balaštík (Hamrlík, Leška), 35. Ondráček (Míka), rozhodující sam. nájezd Holík. Rozhodčí: Šindler, Massy (Švýc.) - Kostka, Bláha. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 3965

Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Žižka, Roth, Kolařík, Kuboš, Vašíček, Barák - T. Svoboda, P. Jelínek, Tomica - Krenželok, Sklenář, Vondrka - Micka, Třetina, Doležal - Pospíšil, Benda, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský

Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Míka, Galvas, Grof, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Rachůnek, Balán, Důras - Kubiš, T. Sýkora, Sivák - Holík, Roman Vlach, Ondráček. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach

HC Vítkovice Steel - HC Benzina Litvínov 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Hokejisté Litvínova domácí pořádně trápili, v 6. minutě se díky gólu Jánského dokonce dostali do vedení. Obrat nastartoval Vrána, který v polovině utkání vyrovnal. O výhře Vítkovic rozhodl dvěma góly Burger, který dal vítěznou branku ve 45. minutě ve vlastním oslabení.

Branky a nahrávky: 32. Vrána (J. Sýkora), 34. Burger (Huna, Ovčačík), 45. Burger (Punčochář), 58. Szturc (Ovčačík) - 6. Jánský (V. Hübl), 43. Jánský (Jenáček, V. Hübl). Rozhodčí: Blecha, Hrubý - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4521

Vítkovice: Málek - Ovčačík, Trnka, Malík, Rehák, Punčochář, Voráček - Huna, Burger, Szturc - Ujčík, Húževka, Tomas - Pohl, Vrána, Klimek - Šedivý, Strapáč, Káňa - J. Sýkora. Trenéři: Trličík a Moták

Litvínov: J. Hübl - Černošek, Kubát, Stříteský, Jareš, Skuhrovec, Švarný, Gula - Jánský, V. Hübl, Lukeš - Černý, Jenáček, Kubinčák - Majdan, Vopat, Trávníček - Bojer, Kracík, Gerhát. Trenéři: Reichel a Kučera

HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Trápení Komety pokračuje. Brněnský klub prohrál na domácím ledě s poslední Mladou Boleslaví 1:2 a z posledních dvanácti zápasů získal pouhé dva body. Kometa je tak stále devátá a od jedenácté Plzně ji dělí už jen tři body. O výhře Boleslavi rozhodli góly Gajovský z trestného střílení a Divíšek, za domácí snížil v 53. minutě Radek Procházka.

Branky a nahrávky: 53. R. Procházka - 16. Gajovský z trestného střílení, 24. Divíšek (Mikuš, Hay). Rozhodčí: Hodek, Souček - Bejček, Charvát. Vyloučení: 6:7, navíc Hubáček (Brno) 10 min. Bez využití. Diváci: 7200

Brno: Hovi - Mojžíš, Malec, Bičánek, Kempný, Houdek, Stehlík, Protivný - Veselý, Širokovs, Hubáček - Jakub Svoboda, R. Hruška, Kvapil - Erat, Dopita, Dlouhý - Huml, Brabenec, R. Procházka. Trenéři: Lubina a Číhal

Mladá Boleslav: Schwarz - Hay, Mikuš, Marušák, Lehikoinen, Žabka, Chaloupka - Plodek, Divíšek, Mikulík - Tvrdík, Štefanka, Bahenský - Nouza, Vrbata, Boháč - Barney, Gajovský, Loskot. Trenéři: Holaň a Hiadlovský

Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary 7:1 (1:0, 3:0, 3:1)

Liberec potvrdil dobrou formu z domácího ledu a rozdrtil Vary 7:1. Bílí Tygři tak vyhráli čtvrtý domácí zápas za sebou, navíc stejně jako v minulém kole proti Zlínu dal i teď sedm gólů. V první třetině vytěžili Tygři ze svého tlaku jen jedinou branku Kudrny, ve druhé části ale dali během pěti minut hned tři góly. Na konečných 7:1 upravil Petr Nedvěd dokonce ve dvojnásobném oslabení.

Branky a nahrávky: 11. Kudrna (Nedvěd, Hunkes), 21. Bartovič (Trončinský, Čakajík), 25. M. Hořava (Podkonický, Bartovič), 26. Vantuch (Špaček, Ondřej), 42. M. Hořava (Moravec), 50. Ondřej (Špaček), 56. Nedvěd (Hunkes) - 44. Pech (Dobroň). Rozhodčí: Fraňo, Smitka - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5447

Liberec: Pinc - Čakajík, Hunkes, Moravec, Trončinský, Výtisk, Pavlů, Holub - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Víšek, Vak, Klimenta - Bartovič, Podkonický, M. Hořava - Ondřej, Vantuch, Špaček. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun

Karlovy Vary: Sáblík - Nosek, Čutta, Gřegořek, Dobroň, M. Rohan, Sloboda, Prošek, Kokko - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Skladaný, Pech, Zaťovič - T. Klíma, Melenovský, Dej - Sailer, Vachovec, L. Klíma. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček a Kněžický

HC Vagnerplast Kladno - HC Sparta Praha 2:4 (0:3, 2:1, 0:0)

Sparta dala Kladnu lekci z produktivity. Zatímco domácí ze svého úvodního tlaku nic nevytěžili, hosté dali mezi 14. a 18. minutou hned tři góly a vyhnali brankáře Faltra z branky. Jeho náhradník Cikánek inkasoval už pouze jednou. Když už se Kladnu podařilo snížit na 1:3, dostali čtvrtý gól ve chvíli, kdy sami hráli přesilovku pěti proti třem.

Branky a nahrávky: 32. Bělohlav (Eberle), 40. Kameš (Kalla, Bílek) - 14. Broš (Ton, Philipp), 16. Broš (Ton, Jan Hanzlík), 18. Bartánus (Jan Hanzlík), 38. Ton (Broš). Rozhodčí: Minář, Trombík - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3822

Kladno: Falter (18. Cikánek) - D. Růžička, Drtina, L. Procházka, Toman, Kameš, Mrázek, Šmach - Bicek, Patera, Kuchler - S. Treille, Kalla, Bílek - Látal, Bělohlav, Eberle - Valský, Stieler, Kotrla. Trenéři: Tatíček a Kopecký

Sparta: Pöpperle - Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, Gulaši, O'Brien, Husák - Ton, Broš, Hromas - Kratěna, Výborný, Bartánus - Smoleňák, Luňák, Koreis - Žalčik, Kafka, Karpov. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík

HC Plzeň 1929 - HC Mountfield České Budějovice 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)

Plzeň se po výhře nad Českými Budějovicemi přiblížila desátému Litvínovu, a tedy i předkolu play off, na rozdíl dvou bodů. Skóre velmi kvalitního zápasu otevřel plzeňský Jan Kovář, který překonal svého bratra Jakuba hájící branku Jihočechů. Domácí poté přidali další gól, Dudovu regulérní branku ale rozhodčí kvůli vlastnímu upísknutí neuznali.

Poté vyrovnali hosté díky Kuchejdovi, ale minutu nato vrátil Plzni vedení Vlasák. Rušnou druhou třetinu zakončil vyrovnávací brankou Gulaš. Ve třetí části nevyužili domácí dvouminutovou přesilovku pět na tři, teprve po ní rozhodl o výhře Indiánů Modrý.

Branky a nahrávky: 23. Jan Kovář (Duda), 30. Vlasák (Vostřák, Benák), 49. Modrý (Johnson, M. Heřman) - 29. Kuchejda (Mertl, R. Pšurný), 37. Gulaš (Vydarený). Rozhodčí: Šír, Mikula - Bryška, Novák. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:1. Diváci: 7283

Plzeň: Horčička - Benák, Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, Modrý, Dresler, Frolo, St. Pierre - Vostřák, Jan Kovář, Vlasák - T. Rachůnek (21. Pitule), Straka, Duda - Lammers, M. Heřman, Johnson - Plášek, Haman, Dvořák. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar

České Budějovice: Jakub Kovář - Snopek, Kotaška, Kolarz, Ptáček, Novák, Vydarený - Šimánek, Mikeska, Podlešák - Gulaš, Langhammer, L. Květoň - Martynek, Kašpařík, Pletka - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný a Kupka

HC Eaton Pardubice - HC Oceláři Třinec 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)

Po úvodní bezbrankové třetině se Oceláři dvakrát ujali vedení zásluhou Hrabala a Polanského, ale domácím se vždy podařilo vyrovnat brankami Koláře I a Píši. Ve třetí třetině si Pardubice vytvořily velký tlak, ale zápas nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. V nich získal druhý bod pro Eaton Starý.

Branky a nahrávky: 31. Kolář I (Píša), 32. Píša, rozhodující sam. nájezd Starý - 22. Hrabal (Peterek, Adamský), 32. Polanský (M. Růžička, D. Květoň). Rozhodčí: Homola, Pešina - Barvíř, Kalivoda. Vyloučení: 3:7, navíc Hudec (Třinec) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 8425

Pardubice: M. Růžička - Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Jillson, Mezei, Kolář II - Bartek, Koukal, Rákos - Kolář I, Špirko, Starý - Pineault, Zohorna, Radil - Buchtele, Nahodil, Kousal. Trenéři: Jandač a Hynek

Třinec: Hamerlík - Seman, Krajíček, Zíb, Hrabal, Lojek, Hudec, od 21. Štach - D. Květoň, Polanský, M. Růžička - Hrňa, Peterek, Adamský - Varaďa, Bonk, Polák - Zagrapan, Koudelka, McGregor. Trenéři: Marek a B. Kopřiva