Hokejisté pražského Lva postoupili do semifinále KHL

Hokejisté pražského Lva postoupili do semifinále Kontinentální ligy. Sérii s Doněckem vyhráli 4:2 na zápasy a v posledním utkání udolali Donbass 1:0 na jeho ledě. Gól dal v 50. minutě obránce Ondřej Němec. Jediný český celek v soutěži si tak ve finále Západní konference zahraje s Jaroslavlí - ta vyřadila Petrohrad.

Radost hokejistů pražského Lva

Radost hokejistů pražského Lva | Zdroj: ČTK

V brance pražského Lva nastoupil oproti předešlému duelu Engren, který nahradil jedničku Vehanena. Jako první se do šance dostal ve třetí minutě úvodní části Vrána. Slovenského brankáře Laca v ukrajinských službách ale nepřekonal. Stejně jako chvíli po něm Kapanen.

Gólu se diváci nedočkali ani ve 32. minutě. To se sice pražskému Lvu povedlo skórovat, ale rozhodčí po konzultaci gól Novotného neuznal. Fedotěnko totiž posunul branku ještě předtím než kotouč přešel čáru.

Podobně dopadl na začátku třetí třetiny i domácí obránce Kolář. Ten překonal Engrena, ale rozhodčí jeho gól kvůli postavení hráče v brankovišti také neuznali. A tak o postupu pražského týmu rozhodl v 50. minutě při přesilovce obrnáce Ondřej Němec.

Čtvrtfinále play off Kontinentální hokejové ligy, Západní konference - 6. zápas:
Donbass Doněck - Lev Praha 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka a nahrávka: 50. Němec (Azevedo)
Rozhodčí: Odinš, Rönn - Misjur, Roaming
Vyloučení: 2:2, využití: 0:1