Hokejisté Vítkovic vyhráli v Pardubicích a v semifinále vedou 2:1

Hokejisté Vítkovic zvítězili ve třetím semifinále play off České pojišťovny na ledě Pardubic 3:0 a v sérii hrané na čtyři výhry se ujali vedení 2:1. Brankář Roman Málek udržel už počtvrté v letošních vyřazovacích bojích čisté konto. Čtvrtý zápas se hraje ve čtvrtek opět na východě Čech.

Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy

Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy | Foto: Hokej.cz

Hostům chyběl klíčový obránce Marek Malík, ale i bez něj se ubránili a ve 12. minutě se do vyložené šance dostal Ujčík. Sám před brankářem Růžičkou ale neuspěl. Pardubice začaly aktivně i druhou třetinu, ale do vedení se ve 22. minutě dostali díky Hunovi hosté.

Ve 35. minutě neproměnili velké šance domácí Somík a Špirko, a tak o tři minuty později zvýšil na 2:0 vítkovický Vrána. O minutu později navíc přidal třetí gól Ujčík. Do třetí třetiny nastoupil do branky Pardubic místo Růžičky Svoboda, ale moc práce neměl, protože Vítkovice se zaměřily na hlídání náskoku.

Domácí se ale i kvůli výbornému Málkovi neprosadili a po více než dvou letech na vlastním ledě s Vítkovicemi prohráli.

Semifinále play off - 3. zápas:

HC Eaton Pardubice - HC Vítkovice Steel 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 22. Huna (Strapáč, Punčochář), 38. Vrána (Pohl, Trnka), 39. Ujčík (Burger). Rozhodčí: Minář, Hodek - Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Diváci: 10.050 (vyprodáno). Stav série: 1:2

Pardubice: M. Růžička (41. A. Svoboda) - Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Jillson, Mezei, M. Drtina - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Zohorna, Somík - Kůrka, Rákos, Špirko - Pineault, Kousal, Buchtele - od 41. navíc Nahodil. Trenéři: Jandač a Hynek

Vítkovice: Málek - Ficenc, Vosátko, Punčochář, Voráček, Ovčačík, Trnka, Bartoň, Rehák - Ujčík, Burger, Káňa - Huna, J. Sýkora, Strapáč - Pohl, Vrána, Klimek - Szturc, M. Hlinka, Tomas. Trenéři: Trličík a Moták