Hokejová Sparta udolala v předehrávce 32. kola Brno

Hokejisté pražské Sparty porazili v předehrávce 32. kola Tipsport extraligy Kometu Brno 3:2. Pražané zůstávají na 11. místě tabulky. Na desátou Slávii ztrácí pět bodů.

Autor první branky Yorick Treille

Autor první branky Yorick Treille | Zdroj: ČTK

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Po reprezentační přestávce se oba celky dostávaly do tempa pomaleji. Rychleji se do zapasu dostali domácí,kteří šli do vedení v 11. minutě po ráně od modré francouzského útočníka Treilleho. Náskok Sparty navýšil po čtyřech minutách druhé části Podlešák.

Hosté dlouho nemohli najít cestu jek překonat Pöperleho. Čekání na gól trvalo takřka čtyřicet minut až se 76 vteřin před druhou sirénou prosadil dorážkou Veselý. Branka Komety hře výrazně prospěla a tribuny sledovali ve třetím dějství kvalitní hokej.

Když v 52. minutě vrátil Spartě dvoubrankové vedení Broš, zdálo se být o dělbě bodů rozhodnuto. Jenže hosté nesložili zbraně a tři a půl minuty před koncem řádné hrací doby dal Kometě naději Erat. Víc už ale brněnští hokejisté nestihli.

Branky a nahrávky: 11. Y. Treille (Luňák), 24. Smoleňák (Macholda), 53. Broš (O'Brien, Ton) - 39. Veselý (Kvapil, R. Hruška), 57. Erat (Brabenec, Dlouhý). Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. Diváci: 5456.

Sparta Praha: Pöpperle - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, O'Brien - Kůrka, D. Výborný, Kafka - Ton, Koreis, Hromas - Y. Treille, Broš, Luňák - Bartánus, Karpov, Smoleňák. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.

Kometa Brno: Hovi - Houdek, Stehlík, Mojžíš, Malec, Bičánek, Protivný, od 21. navíc Kempný - Erat, Brabenec, Dlouhý - Veselý, R. Hruška, Kvapil - Jakub Svoboda, Huml, Jaroslav Svoboda - Švaňhal, R. Procházka, Meidl. Trenéři: V. Jeřábek a Lubina.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít