Hokejový brankář Michal Neuvirth slavil první výhru v dresu Islanders

Hokejový brankář Michal Neuvirth se po příchodu do New Yorku Islandres dočkal prvního vychytaného vítězství. V dalších zápasech už se nikdo z českých hokejistů neprosadil.

Michal Neuvirth oslavil v dresu New York Islanders první vítězství od příchodu z Buffala | Zdroj: ČTK

Ve svém druhém utkání po přestupu z Buffala pochytal Neuvirth proti Torontu 22 střel a jeho tým tak slavil výhru 4:3 v prodloužení, když dokázal dvakrát smazat dvougólové manko.

Torontu už chyběl obránce Roman Polák, který kvůli operaci tříselné kýly ukončil sezónu.

V sestavě Detroitu nechyběl obránce Marek Židlický, ale do statistik se zapsal pouze dvouminutovým trestem v první třetině. Přesto se mohl na konci utkání radovat z vítězství nad Edmontonem.

Hokejisté San Jose se na tři body přiblížili postupu do play-off. Po vítězství nad Pittsurghem po samostatných nájezdech ztrácí na osmé Calgary v Západní konferenci tři body, ale mají odehráno o jedno utkání více.

Výsledky NHL:

Toronto - NY Islanders 3:4 v prodl. (1:0, 1:0, 1:3 - 0:1)
Branky: 19. Booth, 31. Holland, 47. Van Riemsdyk - 42. Kennedy, 50. Nielsen, 51. Cizikas, 65. Tavares. Střely na branku: 25:43. Brankář Michal Neuvirth odchytal za NY Islanders celé utkání, inkasoval tři branky z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 88 procent. Diváci: 18.894.

Detroit - Edmonton 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)
Branky: 21. Kronwall, 35. Sheahan, 51. Pulkkinen, 59. Abdelkader, 60. Dacjuk - 3. Klinkhammer, 59. Jakupov. Střely na branku: 26:38. Diváci: 20.027.

Vancouver - Anaheim 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 10. Horvat, 57. Kassian - 49. Etem. Střely na branku: 16:30. Diváci: 18.557.

Arizona - Nashville 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 48. Chipchura - 24. Gaustad, 63. Neal. Střely na branku: 28:37. Diváci: 11.227.

San Jose - Pittsburgh 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 20. Nieto, rozhodující sam. nájezd Wingels - 48. Crosby. Střely na branku: 30:40. Diváci: 17.336.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít