Hudler řídil postupový obrat Calgary, Mrázek vychytal další nulu

Jiří Hudler zařídil postup Calgary do druhého kola Stanley Cupu. Český útočník dal dva gól, na další dva přihrál a Calgary porazilo Vancouver 7:4, v sérii celkově 4:2. Jednu branku poražených vstřelil Radim Vrbata. Ani jeden gól nepustil brankář Detroitu Petr Mrázek. Český gólman byl vyhlášen první hvězdou duelu na ledě Tampy, který Detroit vyhrál 4:0 a celkově vede 3:2 na zápasy.

Petr Mrázek kryl v pátém zápase série všech 28 střel Tampy Bay

Petr Mrázek kryl v pátém zápase série všech 28 střel Tampy Bay | Zdroj: Reuters

Hokejisté Vancouveru vstoupili do šestého duelu na ledě Calgary skvěle. Když v desáté minutě zakončil Radim Vrbata akci, kterou vypracovali bratři Sedinové, vedli Canucks už 3:0.

V závěru první části ale snížil Michael Ferland a ve druhé třetině začal hrací ploše vládnout útok Sean Monahan, Johnny Gaudreau, Jiří Hudler. Český centr během šesti minut připravil branky pro oba své spoluhráče a Calgary vyrovnalo.

Do třetí třetiny sice znovu šli hosté z Vancouveru za jednobrankového vedení. Jiří Hudler ale dorážkou při přesilovce vyrovnal a načal definitivní obrat, během kterého se ještě jednou trefil do prázdné branky. Byl také vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Calgary vyhrálo 7:4 a do druhého kola play off postoupilo poprvé od roku 2004. V semifinále Západní konference je čeká Anaheim.

Do druhé semifinálové dvojice se na západě dostalo Chicago, které výhrou nad Nashvillem 4:3 uzavřelo sérii výsledkem 4:2. Soupeř Blackhawks vzejde ze série Minnesoty a St. Louis.

V pátém zápase čtvrtfinálové série Východní konference mezi Tampou Bay a Detroitem opět zářil český brankář Petr Mrázek, který zaznamenal už druhé čisté konto, když pochytal 28 střel Lightning a stal se první hlavní hvězdou.

Jeho spoluhráči překonali Kena Bishopa třikrát a poslední gól na 4:0 dal Danny DeKeyser do prázdné branky. Red Wings vedou v sérii 3:2.

Až sedmý zápas rozhodne čtvrtfinálový boj mezi NY Islanders a Washingtonem. Ostrované doma šestý zápas vyhráli 3:1 a sérii vyrovnali na 3:3.

1. kolo play off NHL:
Východní konference - 5. zápas:
Tampa Bay - Detroit 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Branky: 20. Sheahan, 36. Miller, 56. Dacjuk, 59. DeKeyser. Střely na branku: 28:30. Brankář Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas a z 28 střel neinkasoval. Diváci: 19.204. Hvězdy zápasu: 1. Mrázek, 2. Kronwall, 3. Ericsson (všichni Detroit). Stav série: 2:3.

Východní konference - 6. zápas:
NY Islanders - Washington 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky: 7. Tavares, 51. Kuljomin, 60. Clutterbuck - 20. Carlson. Střely na branku: 38:39. Diváci: 16.170. Hvězdy zápasu: 1. Kuljomin, 2. Tavares, 3. Clutterbuck (všichni NY Islanders). Stav série: 3:3.

Západní konference - 6. zápasy:
Chicago - Nashville 4:3 (3:3, 0:0, 1:0)
Branky: 11. Sharp, 13. Toews, 20. P. Kane, 57. Keith - 2. a 9. J. Neal, 12. Cullen. Střely na branku: 32:25. Diváci: 22.171. Hvězdy zápasu: 1. Keith (Chicago), 2. J. Neal (Nashville), 3. Sharp (Chicago). Konečný stav série: 4:2.

Calgary - Vancouver 7:4 (1:3, 2:1, 4:0)
Branky: 18. a 60. Ferland, 47. a 60. Hudler, 22. Monahan (Hudler), 26. Gaudreau (Hudler), 56. Stajan - 3. McMillan, 8. Hansen, 10. Vrbata, 31. Sbisa. Střely na branku: 33:22. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Stajan, 2. Hudler, 3. Ferland (všichni Calgary). Konečný stav série: 4:2.

Martin Charvát, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít