Jágr ukončil střelecký půst. Gólem číslo 695 překonal Messiera

Hokejista Jaromír Jágr se posunul na sedmé místo historické tabulky střelců zámořské NHL. Útočník New Jersey ukončil desetizápasový střelecký půst na ledě Montrealu a svým 695. gólem v soutěži a přeskočil Marka Messiera.

Jaromír Jágr se posunul na sedmé místo

Jaromír Jágr se posunul na sedmé místo | Zdroj: ČTK

Jágr se prosadil dvě minuty před koncem první třetiny, když zpětnou kličkou oklamal obránce Montrealu Gorgese a čtrnáctou trefou v letošní sezoně vyrovnal na 1:1.

Devils bez Patrika Eliáše o vítězství rozhodli dvěma góly v úvodu druhé dvacetiminutovky. Nejprve se v přesilové hře prosadil Gelinas a poté poslal hosty do dvougólového vedení Henrique.

V poslední minutě utkání zpečetil výhru New Jersey trefou do prázdné branky Zubrus po asistenci Jágra. Jednačtyřicetiletý útočník byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu za brankářem Brodeurem, který pětkrát vychytal i českého reprezentačního kapitána v barvách Canadiens Tomáše Plekance.

"Myslím, že ani nejde dostatečně slovy vyjádřit, jaký mají Jágr a Marty (Brodeur) význam pro mladší hráče v kabině. Chtějí za ně bojovat a podávat co nejlepší výkony. Je neskutečné, co oba dva ve svých letech předvádějí," vysekl poklonu svým svěřencům kouč Devils Peter DeBoer.

Hemský se trefil po 16 zápasech, Jágr nedal nájezd v Torontu

Jágr své zápisy do historických tabulek nepřeceňuje a nepřemýšlí nad tím, na jaká čísla mohl dosáhnout, kdyby si v NHL nedal tříletou přestávku, kterou strávil v KHL.

„Pokaždé, když se nějak rozhodnu, neohlížím se zpátky. Už s tím totiž nemůžu nic udělat,“ zdůraznil. „Nikdo neví, co by bylo, kdybych hrál místo v Rusku pořád v NHL. Možná už bych teď vůbec nehrál. Možná už by mě hokej tolik nebavil. Nemůžete prostě říct, že bych byl ještě lepší, kdybych tu zůstal. Takhle to nefunguje,“ dodal Jágr.

Kromě něj se v jedenácti úterních zápasech střelecky prosadil také Jakub Voráček. Svou třináctou trefou v sezoně přispěl Philadelphii k výhře 4:3 v Buffalu.

Pořadí nejlepších střelců historie NHL | Foto: Michal Jindra

Výsledky úterních zápasů NHL:
Boston - Toronto 3:4 (2:2, 0:1, 1:1)
Branky: 4. Marchand, 11. Bergeron, 50. Campbell - 6. a 13. Bozak, 28. Gardiner, 42. Van Riemsdyk. Střely na branku: 41:26. Diváci: 17 565.

NY Rangers - Tampa Bay 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Branky: 12. B. Richards - 22. Hedman, 22. Kučerov (Gudas). Střely na branku: 34:25. Diváci: 18 006.

Washington - San Jose 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 33. Ovečkin - 14. Kennedy, rozhodující sam. nájezd Marleau. Střely na branku: 36:29. Diváci: 18 506.

Buffalo - Philadelphia 3:4 (1:0, 0:1, 2:3)
Branky: 7. Hodgson, 47. D'Agostini, 57. Ennis - 22. Voráček, 54. Schenn, 56. Hartnell, 60. Lecavalier. Střely na branku: 19:33. Diváci: 18 667.

Montreal - New Jersey 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 8. Pacioretty - 18. Jágr, 22. Gelinas, 25. Henrique, 60. Zubrus (Jágr). Střely na branku: 30:19. Diváci: 21 273.

Dallas - Edmonton 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)
Branky: 1. E. Cole, 9. Garbutt, 11. Jamie Benn, 22. Eakin, 60. Daley - 4. Schultz, 31. Gagner. Střely na branku: 30:33. Diváci: 12 823.

Chicago - Colorado 2:3 v prodl. (0:2, 1:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 29. Oduya, 48. Shaw - 15. a 65. Barrie, 17. O'Reilly. Střely na branku: 48:26. Diváci: 21 412.

St. Louis - Phoenix 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 10. a 33. Oshie - 40. Ekman-Larsson. Střely na branku: 18:21. Diváci: 16 571.

Nashville - Calgary 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)
Branky: 16. Weber, 41. Ellis, 43. C. Smith, 51. Stalberg - 19. Stempniak (Hudler), 54. Bäcklund (Hudler). Střely na branku: 34:24. Diváci: 15 730.

Minnesota - Ottawa 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Branky: 14. MacArthur, 46. Condra, 58. Turris. Střely na branku: 27:32. Diváci: 18 117.

Florida - NY Islanders 4:2 (3:0, 1:1, 0:1)
Branky: 1. Barkov, 16. Shore, 20. Bjugstad, 36. Upshall - 40. McDonald, 43. Vanek. Střely na branku: 26:33. Diváci: 13 730.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít