Jágrův gól na výhru nestačil, Canadiens zvítězili po šesti zápasech

Hokejista Jaromír Jágr dal svůj třetí gól po svém návratu do NHL. Jeho trefa ale Philadelphii k výhře nepomohla - Flyers prohráli v Montrealu 1:5. Canadiens naopak uspěli po šesti porážkách za sebou. Výborný zápas odehrál dvacetiletý Roman Horák. Svou premiérovou brankou v NHL pomohl Calgary k vítězství nad Coloradem 4:2. Český útočník si navíc připsal asistenci a byl vyhlášen první hvězdou duelu.

Tomáš Plekanec (vpravo) a Max Pacioretty slaví gól Montrealu do sítě Philadelphie | Zdroj: Reuters

Jágr otevřel skóre zápasu v 11. minutě. Flyers měli i poté velkou převahu, ale další branky už nepřidali. Naopak domácím se tři sekundy před koncem první třetiny podařilo vyrovnat díky gólu Webera. Philadelphia pokračovala v zahazování šancí i ve druhé části, zatímco Canadiens dali dva góly. Ve třetí třetině pak definitivně rozhodli dalšimi dvěma trefami o svém vítězství. Po jedné asistenci si připsali Tomáš Plekanec a Jaroslav Špaček.

Montreal - Philadelphia 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

Branky: 33. a 44. Pacioretty (na druhou Plekanec), 20. Weber, 31. A. Kosticyn (Špaček), 56. Cammalleri - 11. Jágr. Střely na branku: 28:22. Diváci: 21.273

Vancouver - St. Louis 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky: 29. a 47. Steen, 58. Berglund. Střely na branku: 32:31. Diváci: 18.860

Calgary - Colorado 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Branky: 30. a 60. Bourque, 14. Horák, 24. Stempniak (Horák) - 11. Quincey, 56. Wilson. Střely na branku: 34:36. Diváci: 19.289