Jágrův premiérový gól na vítězství Devils nestačil. Palát rozhodl v prodloužení

Hokejista Jaromír Jágr dal svůj první gól v letošním ročníku NHL. Dvaačtyřicetiletý útočník se v dresu New Jersey trefil do branky New Yorku Rangers a přidal i jednu přihrávku. Prohře Devils 3:4 v prodloužení ale nezabránil. Vítěznou trefu v prodloužení zařídil vítězství Tampy Bay 2:1 v Calgary Ondřej Palát.

Jaromír Jágr se snaží dorazit puk za záda Henrika Lundqvista

Jaromír Jágr se snaží dorazit puk za záda Henrika Lundqvista | Zdroj: Reuters

Jágr své střelecké trápení ukončil ve 14. minutě první třetiny, když odpověděl na úvodní zásah Chrise Kreidera. Kladenský odchovanec pohotově dorazil puk za záda bývalého kolegy z New Yorku Henrika Lundqvista.

Po přestávce Jágr ještě asistoval u akce, kterou zakončil Adam Henrique, ze šesti letošních zápasů má tak v tabulce produktivity pět bodů.

Vedení 2:1 ale hráči New Jersey neudrželi. V závěrečné dvacetiminutovce sice náskok Devils ještě navýšil Jon Merrill, jenže pak už se prosazovali pouze hosté. Vyrovnání nejprve zajistili Chris Mueller a Rick Nash, vítězný gól Rangers obstaral v prodloužení Kevin Klein.

Palát, jehož špatná rozehrávka v závěru pondělního utkání s Edmontonem zapříčinila porážku Lightning, tentokrát v koncovce zazářil. Jeho rychlá dorážka po střele Stralmana dokonala obrat Tampy.

Obránce Roman Polák přispěl premiérovou trefou ve svém novém působišti k výhře Toronta 5:2 na ledě New Yorku Islanders. Z dvoubodového zisku svého týmu se radoval ještě David Krejčí, který pečetil gólem do prázdné branky obrat Bostonu proti San José z 2:3 na konečných 5:3. Český centr také asistoval u druhého gólu Bruins.

NHL:
Boston - San José 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)
Branky: 14. Marchand, 27. Krug (Krejčí), 45. Griffith, 51. Campbell, 60. Krejčí - 17. a 37. Couture, 37. J. Thornton. Střely na branku: 33:34. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Lucic (Boston), 2. Couture (San Jose), 3. Griffith (Boston).

New Jersey - NY Rangers 3:4 v prodl. (1:1, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 14. Jágr, 35. Henrique (Jágr), 41. Merill - 8. Kreider, 50. Mueller, 55. Nash, 63. Klein. Střely na branku: 31:25. Diváci: 14 484. Hvězdy zápasu: 1. Klein (NY Rangers), 2. Jágr (New Jersey), 3. Nash (NY Rangers).

NY Islanders - Toronto 2:5 (2:1, 0:4, 0:0)
Branky: 3. Leddy, 16. Tavares - 30. a 38. Kessel, 9. Van Riemsdyk, 32. Polák, 37. Clarkson. Střely na branku: 36:28. Diváci: 11 408. Hvězdy zápasu: 1. Kessel, 2. Van Riemsdyk, 3. Komarov (všichni Toronto).

Montreal - Detroit 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 57. Galchenyuk (Plekanec), 61. Desharnais - 34. Zetterberg. Střely na branku: 36:28. Diváci: 21 287. Hvězdy zápasu: 1. Price, 2. Galchenyuk (oba Montreal), 3. Howard (Detroit).

Winnipeg - Carolina 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Branky: 2. Ladd, 3. Lowry, 37. Byfuglien - 8. Tlustý. Střely na branku: 26:22. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval jeden gól z 22 střel a úspěšnost zásahů měl 95,45 procenta. Diváci: 15 016. Hvězdy zápasu: 1. Byfuglien, 2. Lowry, 3. Clitsome (všichni Winnipeg).

Nashville - Arizona 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 26. a rozhodující sam. nájezd Ellis, 13. Ribeiro, 49. J. Neal - 4. Klinkhammer, 32. Yandle, 48. Erat. Střely na branku: 26:36. Diváci: 15 694. Hvězdy zápasu: 1. Ellis, 2. Ribeiro (oba Nashville), 3. Yandle (Arizona).

Dallas - Vancouver 6:3 (3:0, 3:2, 0:1)
Branky: 18. a 35. Cole, 5. Garbutt, 20. Seguin, 21. Jamie Benn, 22. Eakin - 24. Vrbata, 34. Kassian, 47. Hansen. Střely na branku: 28:46. Diváci: 15 678. Hvězdy zápasu: 1. Lehtonen, 2. Cole, 3. Garbutt (všichni Dallas).

Chicago - Philadelphia 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)
Branky: 13. a 44. P. Kane, 12. Saad, 14. Bickell. Střely na branku: 43:32. Diváci: 21 162. Hvězdy zápasu: 1. Raanta, 2. P. Kane, 3. Saad (všichni Chicago).

Colorado - Florida 3:4 v prodl. (0:2, 3:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 31. Barrie, 32. Landeskog, 35. Tanguay - 5. Pirri, 14. Barkov, 38. Bergenheim, 63. Boyes. Střely na branku: 33:36. Diváci: 14 440. Hvězdy zápasu: 1. Boyes (Florida), 2. O´Reilly, 3. Berra (oba Colorado).

Calgary - Tampa Bay 1:2 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 42. Wideman - 58. Filppula, 63. Palát. Střely na branku: 22:22. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: 1. Nabokov (Tampa Bay), 2. Rämö (Calgary), 3. Palát (Tampa Bay).

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít