Jakub Voráček po šesti zápasech nebodoval. Philadelphia přesto vyhrála

Hokejový útočník Philadelphie Flyers Jakub Voráček se v zápase proti Washingtonu bodově neprosadil. Český reprezentant tak přerušil svou šestizápasovou sérii. I bez jeho bodového přispění ale Philadelphia porazila na domácím ledě Washington 4:1.

Jakub Voráček slaví se spoluhráči výhru v NHL

Jakub Voráček slaví se spoluhráči výhru v NHL | Zdroj: Reuters

Tým Flyers v zápase proti týmu s hlavního města Spojených států od začátku dominoval. Po dvou třetinách už domácí vedli 4:0. Brankáře Holtbyho po čtvrtém gólu vystřídal v brance Capitals debutant v NHL Phillip Grubauer a zlikvidoval všech 14 střel.

Do sestavy Montrealu se po téměř měsíční pauze vrátil obránce Tomáš Kaberle. Ten byl 12 zápasů jen mezi náhradníky. Canadiens díky povedené závěrečné třetině vyhráli v Torontu 5:2.

Po nepovedeném startu do zkrácené sezony NHL se začíná dařit obhájcům titulu z Los Angeles. Na pět zápasů prodloužili svou vítěznou sérii díky vítězství nad Detroitem 2:1.

Výsledky NHL:
Toronto - Montreal 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
Branky: 14. McLaren, 36. MacArthur - 25. a 55. Pacioretty, 17. Jemelin, 50. Gallagher, 58. Gionta Střely na branku: 23:40. Diváci: 19 625

Los Angeles - Detroit 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Branky: 51. J. Carter, 56. Kopitar - 10. Quincey
Střely na branku: 29:33. Diváci: 18 118

Anaheim - Nashville 5:1 (3:0, 2:1, 0:0)
Branky: 4., 16. a 22. Palmieri, 3. Bonino, 40. S. Koivu - 30. C. Smith
Střely na branku: 28:21. Diváci: 13 630

Philadelphia - Washington 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
Branky: 1. Giroux, 5. Simmonds, 24. Gagne, 35. Talbot - 58. Ward