Jan Kovář při startu KHL třikrát bodoval, Magnitogorsk vysoko vyhrál

Úvodní duel nového ročníku Kontinentální hokejové ligy jasně vyhráli hráči Magnitogorsku. Obhájci titulu deklasovali Dynamo Moskva 6:1, a to i díky třem asistencím Jana Kováře.

Jiří Sekáč právě střílí úvodní gól třetího finále, ve kterém Lev Praha porazil Magnitogorsk | Zdroj: ČTK

První branku nové sezony přitom vstřelilo Dynamo. Ve 3. minutě zužitkoval přesilovku moskevského týmu český obránce Filip Novák.

Jen 21 vteřin ale potřeboval Metallurg na vyrovnání. Po Kovářově přihrávce se prosadil Sergej Mozjakin. Ruský útočník tak odčinil své předchozí vyloučení, které vedlo k prvnímu gólu utkání. Před první přestávkou pak Magnitogorsk vedl už o tři branky.

Ještě o bod více než Kovář si do tabulky produktivity zapsal Mozjakin, historicky nejlepší střelec soutěže uzavřel v 38. minutě hattrick a navíc přidal ještě jednu asistenci.