Jaromír Jágr při svém 1500. zápase NHL zařídil výhru Devils

Jaromír Jágr byl klíčovou postavou New Jersey v nočním vítězném utkání NHL, ve kterém Devils porazili Carolinu na jejím ledě 2:1. Český útočník jeden gól dal a na druhý přihrál. V dalších zápasech zdolali Rangers Pittsburgh 4:3 v prodloužení a St. Louis Floridu 4:2.

Jaromír Jágr

Jaromír Jágr | Foto: licence Creative Commons Atribution-NonCommecial-NoDerivs 2.0 Generic, Lisa Gansky

Nejdříve se do střelecké listiny zapsal jiný Čech, Andrej Nestrašil, který přihrával Faulkovi na vedoucí gól Caroliny. Ale ve třicáté páté minutě se do přihrávky Gomeze z první opřel na vrcholu kruhů Jágr a vyrovnal tvrdou ranou podél těla gólmana.

Ještě v téže třetině připravil český útočník také vítězný gól pro Adama Henriqua, kterému poslal puk nepozorovaně mezi dvěma obránci a brankářem, takže mohl jeho spoluhráč zakončovat do odkryté části branky.

Jágr se díky tomu dostal už na 1772 kanadských bodů a stal se pátým nejproduktivnějším hráčem historie. Čtvrtý Ron Francis má momentálně o 26 bodů víc.

NY Rangers - Pittsburgh 4:3 v prodl. (0:1, 2:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 24. Miller, 29. Rick Nash, 53. Hayes, 64. Klein - 13. Spaling, 56. Malkin, 56. Downie. Střely na branku: 29:35. Diváci: 18 006. Hvězdy utkání: 1. Nash, 2. Klein (oba Rangers), 3. Malkin (Pittsburgh).

St. Louis - Florida 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
Branky: 12. Lapierre, 18. I. Cole, 59. Porter, 60. Stastny - 36. Bjugstad (Fleischmann), 55. Ekblad. Střely na branku: 28:34. Diváci: 17 330. Hvězdy utkání: 1. Brodeur, 2. Porter, 3. Lapierre (všichni St. Louis).

Carolina - New Jersey 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Branky: 28. Faulk (Nestrašil) - 35. Jágr, 40. Henrique (Jágr). Střely na branku: 40:16. Diváci: 9815. Hvězdy utkání: 1. Jágr, 2. Gomez (oba New Jersey), 3. Faulk (Carolina).

Jaromír Jágr | Foto: Michal Jindra

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít