Kings porazili v prvním finále Stanleyova poháru Rangers 3:2 v prodloužení

Hokejisté Los Angeles porazili v úvodním finále Stanleyova poháru New York Rangers 3:2 v prodloužení. Kings prohrávali po 15 minutách už 0:2, třemi góly ale dokázali skóre otočit.

Do finále vstoupili vítězně Kings, v prodloužení rozhodl Williams

Do finále vstoupili vítězně Kings, v prodloužení rozhodl Williams | Zdroj: Reuters

Jedním z klíčových okamžiků zápasu byl kontaktní gól, který dal v 18. minutě Kyle Clifford. Týmu Los Angeles se tak podařilo ještě před první přestávkou snížit na 1:2.

V 27. minutě pak rozradostnil domácí publikum obránce Drew Doughty, který se protáhl až před branku Rangers a přes dva clonící hráče překonal gólmana Lundqvista a vyrovnal na 2:2.

Poté dominovali zápasu oba gólmani, především Švéd Lundqvist. Toho domácí hráči, konkrétně Justin Williams, přeci jen v 5. minutě prodloužení překonali a Kings tak před druhým duelem série, který se odehraje v sobotu opět na jejich ledě, vedou 1:0 na zápasy.

Finále play off NHL - 1. zápas:

Los Angeles Kings - New York Rangers 3:2 v prodloužení (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 18. Clifford (Carter), 27. Doughty (Justin Williams, Clifford), 65. Justin Williams - 14. Pouliot, 16. Hagelin (Boyle, McDonagh), vyloučení: 4:5, bez využití, v oslabení: 0:1, střely na branku: 43:27, diváci: 18 399, stav série: 1:0

Los Angeles: Quick - Muzzin, Doughty, Vojnov, Mitchell, Greene, Martinez - Gáborík, Kopitar, Brown - Justin Williams, Stoll, King - Toffoli, Carter, Pearson - Lewis, M. Richards, Clifford

New York: Lundqvist - Stralman, Staal, Girardi, McDonagh, Diaz, Klein - Dorsett, Moore, Boyle - Kreider, Stepan, Nash - Zuccarello, Brassard, Pouliot - St. Louis, B. Richards, Hagelin