Klesla debutoval v NHL v dresu Phoenixu a hned dal branku

Český hokejový obránce Rostislav Klesla, který byl v pondělí vyměněn z Columbusu, skóroval při své premiéře za Phoenix. Kojoti ale i tak v dramatické koncovce prohráli na vlastním ledě s Dallasem 2:3. Rozhodující branka padla pět sekund před třetí sirénou, když na trestné lavici seděl Radim Vrbata.

NHL

NHL | Foto: Jan Rosenauer

Stejným poměrem 2:3 prohráli i hráči New Yorku Rangers s Buffallem. Za poražené si připsal jednu asistenci Václav Prospal. Šestizápasovou sérii na kluzištích soupeřů uzavřeli hokejisté Bostonu hubeným vítězstvím 1:0 v Ottawě. V dresu Senators odehrál jubilejní 700. utkání v zámoří bek Filip Kuba.

Brankář Washingtonu Michal Neuvirth kryl 28 z 29 střel a dotáhl tak svůj tým k výhře 2:1 v prodloužení nad New Yorkem Islanders. Capitals vyslali za celý zápas na gólmana hostí 42 střel, ale vyrovnat se jim podařilo až necelou minutu před koncem. O vítězi rozhodl v prodloužení kapitán Alexander Ovečkin.

Kalus míří z Minnesoty do Columbusu

Český útočník Petr Kalus opouští farmu Minnesoty v Houstonu a stěhuje se do Columubusu za budoucí vyrovnání. Klub z Arizony ale třiadvacetiletého útočníka poslal do nižší AHL, kde bude hájit barvy Springfieldu.

Kaluse draftoval Boston v roce 2005 ve druhém kole na konci čtvrté desítky, v NHL dosud odehrál pouze 11 utkání a zaznamenal čtyři branky a jednu asistenci. Ostravský rodák si vyzkoušel také angažmá v ruském celku Balašicha, po sezoně v KHL se ale vrátil zpět do zámoří.

Výsledky NHL:

Washington - NY Islanders 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 60. Laich, 62. Ovečkin - 31. Moulson. Michal Neuvirth odchytal za Washington 62 minut, z 29 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 96,6 procenta. Střely na branku: 42:29. Diváci: 18.398

NY Rangers - Buffalo 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky: 34. Christensen (Prospal), 47. Anisimov - 18. Myers, 34. Boyes, 45. Hecht. Střely na branku: 31:26. Diváci: 18.200

Atlanta - Montreal 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 55. Antropov - 14. Pacioretty, 21. Wisniewski, 60. Gionta. Střely na branku: 41:23. Diváci: 11.156

Ottawa - Boston 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 42. Horton. Střely na branku: 33:21. Diváci: 16.826

Phoenix - Dallas 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)
Branky: 57. Klesla, 60. Whitney - 19. Wandell, 53. Langenbrunner, 60. Benn. Střely na branku: 27:30. Diváci: 15.751

Edmonton - Nashville 2:1 po sam. n. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 14. Vandermeer, rozh. nájezd Omark - 13. Geoffrion. Střely na branku: 26:35. Diváci: 16.839

St. Louis - Calgary 0:6 (0:1, 0:0, 0:5)
Branky: 45. a 51. Iginla, 19. Tanguay, 47. Moss, 54. Regehr, 60. Hagman. Střely na branku: 25:29. Diváci: 19.150

Carolina - Florida 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky: 6. Stillman, 15. E. Staal - 24. Weiss. Střely na branku: 22:42. Diváci: 16.252

San Jose - Colorado 2:1 po sam. n. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 58. J. Thornton, rozh. nájezd Clowe - 42. Johnson. Střely na branku: 35:19. Diváci: 17.562

Vancouver - Columbus 2:1 po sam. n. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 15. Raymond, rozh. nájezd Torres - 28. Upshall. Střely na branku: 26:31. Diváci: 18.860

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít