Michálek byl po gólu do sítě Phoenixu vyhlášen druhou hvězdou zápasu

Český hokejista Zbyněk Michálek přispěl v pondělním zápase NHL jednou brankou k výhře Pittsburghu nad Phoenixem 2:1. Útočník, který dres Coyotes dříve oblékal, byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Pittsburgh vyhrál už pošesté v řadě.

Zbyněk Michálek (uprostřed) v utkání NHL

Zbyněk Michálek (uprostřed) v utkání NHL | Zdroj: Reuters

Penguins rozhodli o svém vítězství už během první třetiny, kdy vsítili obě branky. Jako první se do střelecké listiny zapsal právě Zbyněk Michálek, který se prosadil střelou z pravého kruhu. Pro českého útočníka to byla teprve druhá trefa v sezoně, ten první zaznamenal už vloni v říjnu.

Druhou branku přidal Pittsburgh jen tři minuty poté, co padl první gól. V 15. minutě utkání se prosadil Kunitz. Hostující celek sice ještě stihl utkání zdramatizovat, když v úvodu třetí třetiny snížil na rozdíl jediného gólu po nahrávce Radima Vrbaty Ray Whitney, další gól už ale nepadl.

V NHL se v pondělí dařilo i brankáři Ondřeji Pavelcovi, který za Winnipeg odchytal celé utkání proti Buffalu a 23 úspěšnými zásahy přispěl k vítězství Jets 3:1. Winnipeg tak uhájil osmou příčku ve Východní konferenci.

NHL:

Pittsburgh - Phoenix 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky: 12. Z. Michálek, 15. Kunitz - 42. Ray Whitney (Vrbata, Hanzal). Střely na branku: 28:37. Diváci: 18 540.

Winnipeg - Buffalo 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 14. Ladd, 49. Wheeler, 51. Thorburn - 40. Tropp. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval jeden gól z 24 střel a úspěšnost zásahů měl 95,83 procenta. Střely na branku: 31:24. Diváci: 15 004.

Anaheim - Edmonton 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)
Branky: 57. a 59. Perry, 18. J. Blake, 49. Ryan - 40. Horcoff, 59. Eberle. Střely na branku: 30:36. Diváci: 13 596.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít