Milan Michálek oslavil návrat do NHL po zranění gólem, trefil se i Hudler

Hokejista Milan Michálek se při svém prvním startu po patnáctizápasové absenci po zranění kolene hned uvedl gólem. Ottawa díky němu vyhrála v New Jersey 2:0. Po zdravotní pauze skóroval také Jiří Hudler, který přispěl Calgary k vítězství nad Phoenixem 3:2 v prodloužení.

Útočník Ottawy Milan Michálek se vrátil po zranění a hned skóroval

Útočník Ottawy Milan Michálek se vrátil po zranění a hned skóroval | Zdroj: Reuters

V kontrastu s euforií Milana Michálka je nálada New Jersey. To totiž Ottawu po většinu utkání přehrávalo, dostávalo se do šancí, jenže zásluhou bezchybného brankáře Senators Craiga Andersona žádnou neproměnilo. Ve druhé třetině pak Ďáblové během pár minut dvakrát inkasovali.

Nejdříve se šťastně trefil Pageau, pro kterého to byl vůbec první gól v NHL, po něm ujeli domácím obráncům Alfredsson s Michálkem a druhý jmenovaný zakončil rychlou akci střelou do poloodkryté branky. Ottawa si vítězstvím 2:0 upevnila pozici mezi nejlepší osmičkou Východní konference pro vyřazovací boje, New Jersey naopak prohrálo podeváté v řadě a začíná ztrácet.

Kromě Milana Michálka oslavil svůj návrat na led po oddechu způsobeném zranění přesnou trefou také Jiří Hudler. A byla to trefa velmi šťastná, puk se totiž mezi betony gólmana Phoenixu Smithe odrazil od brusle českého centra, který vynechal předchozí dvě utkání. Do statistik se zapsal také útočník hostů Radim Vrbata. Ten asistoval u branky na 2:2, která poslala duel do prodloužení. V něm zajistil domácím výhru 3:2 Giordano.

Body za gólové asistence získali i další čtyři čeští hokejisté. Václav Prospal z Columbusu a Vladimír Sobotka ze St. Louis ve vzájemném souboji, který vyzněl v poměru 4:1 pro Blue Jackets, Michael Frolík s Jakubem Kindlem se podíleli na brankách svých týmů v zápase mezi Chicagem a Detroitem. Z vítězství 3:2 po samostatných nájezdech se mohl radovat chicagský Frolík.

V posledním duelu podlehl Nashville Dallasu 2:5.

New Jersey - Ottawa 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Branky: 24. Pageau, 27. M. Michálek. Střely na branku: 33:11. Diváci: 16.099.

Columbus - St. Louis 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 15. Atkinson, 35. Anisimov, 39. Johansen, 42. Gáborík (Prospal) - 2. Shattenkirk (Sobotka). Střely na branku: 19:32. Diváci: 17.007.

Nashville - Dallas 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)
Branky: 19. Beck, 53. Butler - 32. a 48. Chiasson, 7. Cole, 9. Ray Whitney, 23. Wandell. Střely na branku: 28:18. Diváci: 16.818.

Chicago - Detroit 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 27. Stalberg, 58. Toews (Frolík), rozhodující nájezd Saad - 36. Franzén (Kindl), 38. Emmerton. Střely na branku: 28:29. Diváci: 22.191.

Calgary - Phoenix 3:2 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 20. Hudler, 39. Stempniak, 65. Giordano - 2. Vermette, 55. Yandle (Vrbata). Střely na branku: 25:31. Diváci: 19.289.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít