Montreal postupuje v play off NHL přes Tampu, 2 body Paláta Lighting nepomohly

Hokejisté Montrealu postoupili do druhého kola do druhého kola bojů o Stanley Cup. I díky jedné asistenci Tomáše Plekance zdolal kanadský tým Tampu Bay 4:3 a v sérii zvítězil 4:0. Za poražené jednou skóroval i asistoval Ondřej Palát.

Tomáš Plekanec (uprostřed) slaví se svými spoluhráči rozhodující trefu Maxe Paciorettyho (vlevo) | Zdroj: Reuters

Hráči Montrealu nastupovali do závěrečné třetiny s vedením 3:1, hosté se ale ještě pokusili vzepřít nepopulárnímu vyřazení po čtyřech prohraných zápasech v řadě a smazali dvougólové manko. Jenže na dorážku Maxe Paciorettyho z 59. minuty už Tampa vyrovnávací brankou nezareagovala.

„Když se podíváte na předešlé zápasy série, zjistíte, že jsme to byli my, kdo diktoval hru, byl agresivnější v proměňování šancí. Byli jsme dobře připravení a hráli jsme s velkým množstvím sebevědomí,“ liboval si v rozhovoru pro web NHL trenér Canadiens Michel Therrien.

Po vypadnutí Lighting z play off se trenérovi české reprezentace Vladimíru Růžičkovi nabízí možnost povolat do týmu pro MS hned 3 hokejisty. Zámořská sezona skončila Ondřeji Palátovi, Radko Gudasovi a Andreji Šustrovi. Člen olympijského výběru pro hry v Soči Gudas ale v úterý kvůli zranění v dolní části těla nenastoupil.

Blízko k postupu do 2. kola Stanley Cupu je San José. Sharks v Los Angeles díky gólu Tomáše Hertla deset minut před koncem vyrovnali na 3:3, zvládli následné prodloužení a celkově vedou 3:0 na utkání.

Boston vyhrál 3:0 v Detroitu a vede v sérii 2:1, stejně jako newyorští Rangers po výhře 4:1 ve Filadelfii.

Výsledky NHL:

Detroit - Boston 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Branky: 9. Hamilton, 16. Caron, 59. Bergeron. Střely na branku: 23:34. Diváci: 20.066. Stav série: 1:2.

Philadelphia - NY Rangers 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Branky: 18. Streit (Voráček) - 4. Stepan, 11. St. Louis, 26. Girardi, 51. Carcillo. Střely na branku: 32:23. Diváci: 20.096. Stav série: 1:2.

Montreal - Tampa Bay 4:3 (2:0, 1:1, 1:2)
Branky: 3. Briere, 16. Eller, 26. Gallagher (Plekanec), 60. Pacioretty - 25. Palát, 44. Hedman (Palát), 47. Johnson. Střely na branku: 37:23. Diváci: 21.273. Konečný stav série: 4:0.

Los Angeles - San José 3:4 v prodl. (0:1, 2:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 25. Stoll, 28. Gáborík, 41. Carter - 4. Burns, 30. Nieto, 50. Hertl, 67. Marleau. Střely na branku: 31:40. Diváci: 18.390. Stav série: 0:3.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít