New Jersey prohrálo v Nashvillu, branky Eliáše a Jágra nepomohly

Góly Jaromíra Jágra a Patrika Eliáše v pátečním zápase NHL Ďáblům na vítězství nestačily. Hokejisté New Jersey prohráli v Nashvillu 2:3 v prodloužení, přestože ještě deset sekund před koncem vedli. Brankář Michal Neuvirth chytil 42 střel a v závěrečném rozstřelu 6 ze 7 nájezdů, i tak s Washingtonem podlehl Detroitu 3:4.

Jaromír Jágr v dresu New Jersey Devils

Jaromír Jágr v dresu New Jersey Devils | Zdroj: ČTK

Hosté z New Jersey prohrávali po první třetině o jednu branku, po akcích českých hráčů se ale skóre otočilo.

Nejprve Eliášovi na gól nahrál Jágr, poté si lídři olympijské nominace trenéra Hadamczika role prohodili a po asistenci Eliáše se z branky radovala legendární osmašedesátka.

Vyrovnaný zápas poslal v závěrečné minutě třetí třetiny do prodloužení domácí Legwand. Centr Nashvillu se trefil jedenáct vteřin před koncem základní hrací doby. Obrat Predátorů pak dokonal střelec prvního gólu utkání - bek Shea Weber.

Ve skvělé formě hrající Weber byl vyhlášen první hvězdou duelu, Jágr třetí.

Washington nastoupil proti Detroitu po čtvrtečním duelu v Colombusu, a to byla i přes povedený výkon Neurvitha podle kouče Capitals Adama Oatese jedna z hlavních příčin porážky.

"Hráli jsme včera, navíc těžký duel na venkovním hřišti, zatímco Detroit byl odpočatý doma. Máme bod, chtěli bychom dva, Neurvirth chytil šest nájezdů a dal nám šanci, jejich brankář byl ale ještě mnohem lepší," pochválil Oates Jimmyho Howarda.

Na výhře Winnipegu 4:3 nad Vancouverem se podíleli i čeští hráči. Michal Frolík si připsal jednu branku a gólman Ondřej Pavelec podpořil Jets 23 zákroky. Hrdnou střetnutí byl se dvěma trefami Devin Setoguchi, který duel v 58. minutě také rozhodl.

Výsledky NHL

NY Rangers - NY Islanders 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Branky: 4. Boyle, 53. Brassard, 55. B. Richards, 60. McDonagh - 35. Okposo. Střely na branku: 37:39. Diváci: 18.006.

Carolina - St. Louis 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 4. Gerbe, 22. Skinner, 59. Sjomin - 10. Backes. Střely na branku: 31:28. Diváci: 16.035.

Detroit - Washington 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 23. Miller, 39. DeKeyser, 51. Nyquist, rozhodující sam. nájezd Eaves - 16. Chimera, 49. Wellman, 60. Ovečkin. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington celé utkání, inkasoval tři branky z 45 střel a úspěšnost zásahů měl 93,33 procenta. Střely na branku: 45:29. Diváci: 20.066.

Nashville - New Jersey 3:2 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 7. a 62. Weber, 60. Legwand - 33. Eliáš (Jágr), 39. Jágr (Eliáš). Střely na branku: 33:26. Diváci: 17.207.

Winnipeg - Vancouver 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
Branky: 7. a 58. Setoguchi, 6. Bogosian, 27. Frolík - 11. Edler, 25. Kesler, 52. Garrison. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval tři branky z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 88,46 procenta. Střely na branku: 34:26. Diváci: 15.004.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít