NHL: Dvořák zařídil výhru Anaheimu, Jágr přihrál za Boston na dva góly

Český hokejista Radek Dvořák byl po pondělním utkání NHL mezi Anaheimem a Edmontonem vyhlášen první hvězdou zápasu poté, co se dvěma brankami postaral o vítězství Ducks nad Oilers 2:1.

Jaromír Jágr slaví se spoluhráči svůj první gól za Boston

Jaromír Jágr slaví se spoluhráči svůj první gól za Boston | Zdroj: Reuters

Dvořák otevíral skóre zápasu v 18. minutě povedenou bekhendovou střelou do odkryté brány a Anaheim držel těsný náskok až do začátku třetí třetiny, kdy se podařilo vyrovnat Nicku Schultzovi.

Rozhodující trefa z hole českého útočníka přišla v 48. minutě zápasu, jednogólový náskok už pak Ducks nepustili a připsali si plný bodový zisk.

Jaromír Jágr v Bostonu znovu předvedl, jak bleskově se umí adaptovat na nové prostředí i spoluhráče. S novými kolegy ze druhé lajny Marchandem a Campbellem absolvovali pouze jediný trénink, přesto dokázal tento útok v utkání s Carolinou dvakrát skórovat – na obě branky přitom nahrál právě Jágr. Boston nakonec přehrál soupeře 6:2.

Do statistik se v noci zapsal také Roman Červenka, který si v utkání Calgary v Coloradu připsal vyrovnávací branku. Nahrával mu na ni jeho krajan Roman Horák, který zaznamenal asistenci i u vítězné branky – Calgary zvítězilo 3:1.

NHL:

Boston - Carolina 6:2 (3:0, 2:0, 1:2)
Branky: 8. a 18. Marchand (na obě Jágr), 4. Peverley, 24. Ference, 31. Caron, 57. Horton - 51. Dwyer (Tlustý), 51. Bowman. Střely na branku: 36:42. Diváci: 17.565.

Toronto - NY Rangers 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
Branky: 40. a 50. Kessel, 12. Van Riemsdyk, 32. O´Byrne - 35. a 43. R. Nash, 49. Stepan. Střely na branku: 28:34. Diváci: 19.437.

Colorado - Calgary 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Branky: 22. B. Malone - 31. Červenka (Horák), 37. Cammalleri (Horák), 57. Tanguay. Střely na branku: 40:34. Diváci: 13.444.

Anaheim - Edmonton 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 18. a 48. Dvořák - 42. Schultz. Střely na branku: 38:28. Diváci: 15.148.

Vancouver - Phoenix 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 8. Kesler, 59. Hamhuis. Střely na branku: 41:19. Diváci: 18.910.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít