NHL: Eliáš s Jágrem rozhodli o výhře Ďáblů, trefil se i Hudler

Čeští hokejisté Patrik Eliáš s Jaromírem Jágrem rozhodli o výhře New Jersey 3:2 ve čtvrtečním utkání NHL na ledě Dallasu. Eliáš po Jágrově přihrávce vstřelil vítězný gól v prodloužení, oba si navíc ještě připsali po jedné asistenci. Gólově se prosadil také Jiří Hudler z Calgary.

Patrik Eliáš po asistenci Jaromíra Jágra rozhodl o výhře New Jersey nad Dalllasem | Zdroj: ČTK

Jágr se do zápasových statistik poprvé zapsal po jedenácti minutách, kdy společně s Markem Židlickým připravil první gól New Jersey pro Dainiuse Zubruse. Ve 30. minutě byl 41letý útočník společně s krajanem Eliášem při přesilové hře, kterou zakončil přesnou střelou Trevis Zajac.

Dallas ale o minutu později zásluhou Jamieho Benna snížil a v poslední minutě při hře bez brankáře vyrovnal po závaru před branku hostujícího celku Tyler Seguin. Hned v úvodu prodloužení se ale na Elišáovi vyfauloval Benn a čeští forvardi záhy rozhodli.

Jágrovo nahození před branku lehce tečoval Zajac a odražený puk neměl Eliáš problém uklidit od odkryté branky. Autor vítězné trefy byl poté vyhlášen první hvězdou utkání.

"Když jsem dostal puk na hokejku, viděl jsem, že všichni spoluhráči jsou dobře obsazení. Takže jsem nemohl přihrávat. Jediný, koho nechali trochu volného, byl Travis. Tak jsem prostě vyslal na branku něco mezi střelou a přihrávkou," uvedl Jágr k rozhodujícímu momentu zápasu.

Dva body do kanadského bodování přidal Jiří Hudler. Gólem a asistencí se podílel na vítězství Calgary nad San José 4:1, přihrávku si připsal také Hudlerův spoluhráč Ladislav Šmíd.

Po pěti zápasech se bodově prosadil kapitán české reprezentace pro olympijský turnaj v Sochi Tomáš Plekanec, který jednou přihrávkou pomohl Montrealu k výhře 4:1 na ledě Bostonu.

Body do kanadského bodování si připsali také další čeští reprezentanti. Ondřej Palát dvěma gólovými přihrávkami neodvrátil porážku Tampy v Ottawě, které k výhře 5:3 jednou asistencí pomohl Milan Michálek. Jeho bratr Zbyněk asistoval u jedné trefy Phoenixu, které ovšem jen zmírnila porážku s Buffalem 2:3.

Výsledky NHL:

Boston - Montreal 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
Branky: 16. Hamilton - 3. Jemelin, 15. Pacioretty, 32. Gionta (Plekanec), 34. Briere. Střely na branku: 35:33. Diváci: 17.565.

Toronto - Florida 6:3 (1:2, 2:0, 3:1)
Branky: 17. Franson, 21. Raymond, 21. Van Riemsdyk, 45. Kulemin, 47. Lupul, 59. Bozak - 2. Bjugstad, 14. Bergenheim, 55. Kulikov. Střely na branku: 32:38. Diváci: 19.448.

Columbus - Washington 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Branky: 17. a 33. Johansen, 13. MacKenzie, 21. Dubinsky, 45. Atkinson - 39. J. Ward, 44. Fehr. Střely na branku: 29:32. Diváci: 16.047.

Ottawa - Tampa Bay 5:3 (2:0, 2:1, 1:2)
Branky: 2. Methot, 20. Karlsson (M. Michálek), 27. Z. Smith, 39. Turris, 47. Ryan - 24. Killorn, 53. Johnson (Palát), 58. Hedman (Palát). Střely na branku: 28:38. Diváci: 19.757.

Colorado - Minnesota 5:4 (1:1, 3:0, 1:3)
Branky: 5. O'Reilly, 22. Mitchell, 30. Stastny, 36. Talbot, 58. MacKinnon - 7. a 48. Parise, 53. Granlund, 58. Pominville. Střely na branku: 32:35. Diváci: 14.697.

Calgary - San Jose 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 10. Stempniak, 24. Giordano (Hudler), 54. Monahan (Šmíd), 59. Hudler - 41. Hayes. Střely na branku: 30:28. Diváci: 19.289.

Phoenix - Buffalo 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Branky: 19. Vermette, 19. Moss (Z. Michálek) - 7. Ennis, 27. Ott, 42. Girgensons. Střely na branku: 40:28. Diváci: 13.000.

Dallas - New Jersey 2:3 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 31. Jamie Benn, 60. Seguin - 11. Zubrus (Jágr, Židlický), 30. Zajac (Eliáš), 61. Eliáš (Jágr). Střely na branku: 16:24. Diváci: 14.273.

Anaheim - Philadelphia 5:3 (2:1, 1:0, 2:2)
Branky: 11. Maroon, 20. Getzlaf, 31. Perry, 53. Winik, 60. S. Koivu - 15. Lecavalier, 46. Read, 60. Raffl. Střely na branku: 28:30. Diváci: 16.007.

Los Angeles - Pittsburgh 1:4 (1:3, 0:1, 0:0)
Branky: 10. Kopitar - 1. Malkin, 11. Kunitz, 12. J. Jokinen, 32. Glass. Střely na branku: 31:22. Diváci: 18.118.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít