NHL: Erat se výrazně podepsal pod vítězství Nashvillu

Český hokejový útočník Martin Erat se dvěma body podílel na vítězství Nashvillu nad Minnesotou, v jejíž dresu se tentokrát neprosadil nejproduktivnější Čech v NHL Martin Havlát.

NHL

NHL | Foto: NHL.com

Erat už ve čtvrté minutě připravil asistencí úvodní gól utkání, který vstřelil Ward a ve třinácté minutě zvyšoval svým dvanáctým gólem v sezoně už na 3:0. Zároveň byl útočník Predators jediným českým hráčem, který se střelecky prosadil v nočních zápasech zámořské soutěže.

Přesnou gólovou přihrávkou na sebe upozornili Krejčí, Řepík a Kuba. David Krejčí v dresu Bostonu nezabránil prohře s Buffalem, i když nahrál na úvodní gól zápasu Hortonovi. Sabres nakonec na ledě Bruins vyhráli v prodloužení.

Michal Řepík asistoval u jediného gólu Floridy v utkání s Ottawou. Ani jeho bodový počin podpořený vynikajícím výkonem brankáře Tomáše Vokouna nezabránili další prohře Panthers. Český brankář kryl 37 střeleckých pokusů a za svá záda pustil puk pouze dvakrát. V dresu vítězů se pod první branku podepsal asistencí obránce Filip Kuba.

Výsledky NHL:

Boston - Buffalo 3:4 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)
Branky: 9. Horton (Krejčí), 32. Recchi, 43. Campbell - 32. Ennis, 39. Vanek, 46. Connolly, 64. Boyes. Střely na branku: 29:45. Diváci: 17.565.
Toronto - Philadelphia 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Branky: 32. Grabovskij, 48. Lupul - 5. Meszároš, 30. Powe, 35. Giroux. Střely na branku: 29:33. Diváci: 19.475.
Florida - Ottawa 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Branky: 56. C. Wilson (Řepík) - 52. a 55. Karlsson (na první Kuba). Střely na branku: 34:39. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Floridu 58 minut, inkasoval dvě branky ze 39 střel a úspěšnost zásahů měl 94,87 procenta. Diváci: 12.310.
St. Louis - Montreal 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky: 19. Backes, 22. McDonald, 59. DúAgostini, 60. Oshie - 13. Halpern. Střely na branku: 27:28. Diváci: 19.150.
Nashville - Minnesota 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)
Branky: 5. a 55. Spalling, 4. J. Ward (Erat), 13. Erat. Střely na branku: 31:19. Diváci: 15.343.
Phoenix - Calgary 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 22. MacLean, 45. Belanger, 59. Doan. Střely na branku: 32:39. Diváci: 13.003.
San Jose - Vancouver 4:5 po sam. nájezdech (0:2, 2:1, 2:1 - 0:0 )
Branky: 23. a 60. Clowe, 21. Setoguchi, 58. Mitchell - 14. a rozhodující sam. nájezd Burrows, 19. Salo, 26. Raymond, 59. D. Sedin. Střely na branku: 48:28. Diváci: 17.562.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít