NHL: Voráček přispěl k výhře Philadelphie, Ďáblové smolně prohráli

Svým patnáctým gólem v sezoně pomohl Jakub Voráček v pondělním utkání hokejové NHL Philadelphii k výhře 5:2 nad San José. "Letci" dokázali "Žarloky" porazit po více než třinácti letech, naposledy je porazili v prosinci 2000.

Jakub Voráček (číslo 93) se raduje z gólu do sítě Philadelphie

Jakub Voráček (číslo 93) se raduje z gólu do sítě Philadelphie | Zdroj: ČTK

Ani zápas na ledě San José se pro Philadelphii nevyvíjel dobře. Domácí po dvou třetinách drželi vedení 2:1, ovšem v úvodu závěrečné dvacetiminutovky se Flyers prosadili během necelých tří minut hned třikrát a skóre zápasu otočili.

Voráček, který v předchozích sedmi zápasech vyšel gólově naprázdno, uzavřel dvě minuty před koncem zápasu střelecký účet večera.

Potřetí za sebou přišli hráči New Jersey o vítězství v závěru základní hrací doby, když inkasovali při soupeřově power-play. Ďáblové v domácím prostředí dlouho vedli nad Coloradem, ovšem nakonec prohráli 1:2 v prodloužení.

O vítězství přišli v úplném závěru základní hrací doby při soupeřově hře bez brankáře. Kouč hostujících Avalanche Patrick Roy sáhnul ke hře bez brankáře gólmana už dvě a půl minuty před koncem a o 47 vteřin později P. A. Parenteau tečí vyrovnal.

Záhy byl vyloučen domácí obránce Andy Green a po pouhých 28 sekundách prodloužení rozhodl o čtvrté výhře v řadě Colorada Ryan O'Reilly. Naopak Ďáblové stejně jako v předchozím duelu proti Nashvillu odešli v prodloužení poraženi.

Výsledky NHL:

Buffalo - Edmonton 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Branky: 9. Ott, 20. Stafford - 1. Petry, 37. Schultz, 41. Hendricks. Střely na branku: 44:28. Diváci: 18.531.

Pittsburgh - Ottawa 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 17. Gibbons, 62. Neal - 15. Da Costa. Střely na branku: 48:25. Diváci: 18.579.

Detroit - Vancouver 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 22. a 60. Abdelkader. Střely na branku: 30:24. Diváci: 20.066.

New Jersey - Colorado 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 19. Carter - 59. Parenteau, 61. O'Reilly. Střely na branku: 28:25. Diváci: 14.213.

San Jose - Philadelphia 2:5 (2:1, 0:0, 0:4)
Branky: 8. a 13. Nieto - 5. Streit, 42. Read, 43. Raffl, 44. Giroux, 58. Voráček. Střely na branku: 22:28. Diváci: 17.562.

Anaheim - Columbus 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
Branky: 46. Perreault, 57. Getzlaf - 49. a 54. Foligno, 12. Johansen, 37. Umberger. Střely na branku: 36:33. Diváci: 14.044.

Los Angeles - Chicago 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)
Branky: 10. Doughty, 27. Kopitar, 52. Toffoli - 2. a 52. P. Kane, 9. Bickell, 34. Krüger, 48. Leddy. Střely na branku: 34:30. Diváci: 18.118.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít