Palát překonal Mrázka a pomohl Tampě Bay vyrovnat sérii

Brankář Detroitu Petr Mrázek držel 54 minut čisté konto v zápase play off NHL proti Tampě Bay. Gólem a asistencí ale pomohl zápas otočit Ondřej Palát a série je vyrovnaná 2:2. Hrozbu vyřazení odvrátil Vancouver díky výhře 2:1 nad Calgary. Jednu asistenci zaznamenal Radim Vrbata.

Ondřej Palát (v pozadí) slaví svůj gól do sítě Detroitu. Rudá křídla právě přišla o dvoubrankový náskok | Zdroj: Reuters

Hokejisté Detroitu směřovali doma proti Tampě Bay za třetím vítězstvím v sérii. Po druhé třetině vedli 2:0 po gólech Švédů Nyquista a Anderssona. V brance měli Red Wings jistého Petra Mrázka, který si během prvních dvou třetin připsal 22 zákroků, aniž by inkasoval.

Domácím se ale nepovedlo posledních 6 minut zápasu, ve kterých ovládl hru centr Tampy Bay Tyler Johnson. 5 a půl minut před koncem prostřelil Mrázka po sólu z vlastní třetiny, o 77 sekund později našel před brankou Ondřeje Paláta, který vyrovnal a poslal zápas do prodloužení.

Centr Lightning rozhodl také o konečném vítězství Tampy. Po dvou minutách nastaveného času vybojoval Ondřej Palát puk pro Victora Hedmana, který připravil puk před odkrytou branku pro Johnsona, Mrázek se natahoval marně.

Díky vítězství 3:2 v prodloužení vyrovnala Tampa Bay stav čtvrtfinálové série Východní konference na 2:2.

Poprvé během série s Washingtonem se do branky NY Islanders postavil Michal Neuvirth. Odchytal ale pouze 11 minut za rozhodnutého stavu 1:5. Z šesti střel gól nepustil, i tak ale jeho tým v sérii prohrává 2:3.

Pátý zápas se hrál také v Západní konferenci mezi Vancouverem a Calgary. Za stavu 3:1 mohli Flames postoupit a brzy vedli díky Davidu Jonesovi.

Canucks v domácím prostředí ale zasypali brankáře Calgary Hillera 45 ranami. Ve druhé třetině našel Radim Vrbata zpoza branky Nicka Bonina, který vyrovnal. Po dvou minutách závěrečné části rozhodl o výhře Vancouveru 2:1 a snížení stavu série na 2:3 Daniel Sedin.

1. kolo play off NHL:
Východní konference:
Detroit - Tampa Bay 2:3 v prodl. (0:0, 2:0, 0:2 - 0:1)
Branky: 26. Nyquist, 35. Andersson - 55. a 63. Johnson (na druhou Palát), 56. Palát. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 29 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 89,7 procenta. Střely na branku: 24:29. Diváci: 20.027. Hvězdy utkání: 1. Johnson (Tampa), 2. Quincey (Detroit), 3. Stralman (Tampa). Stav série: 2:2.

Washington - New York Islanders 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
Branky: 10. a 47. Kuzněcov, 31. Alzner, 43. Laich, 50. Chimera - 6. Bailey. Michal Neuvirth odchytal za Islanders posledních 11 minut, z 6 střel neinkasoval a úspěšnost zákroků měl 100 procent. Střely na branku: 41:23. Diváci: 18.506. Hvězdy utkání: 1. Kuzněcov, 2. Alzner, 3. Beagle (všichni Washington). Stav série: 3:2.

Západní konference:
Nashville - Chicago 5:2 (1:1, 0:0, 4:1)
Branky: 15., 44. a 60. Forsberg, 41. Neal, 44. Wilson - 14. B. Richards, 55. Versteeg. Střely na branku: 29:30. Diváci: 17.238. Hvězdy utkání: 1. Forsberg, 2. Neal, 3. Rinne (všichni Nashville). Stav série: 2:3.

Vancouver - Calgary 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 34. Bonino (Vrbata), 42. D. Sedin - 3. Jones. Střely na branku: 43:21. Diváci: 18.870. Hvězdy utkání: 1. Hiller (Calgary), 2. D. Sedin, 3. Miller (oba Vancouver). Stav série: 2:3.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít